Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z budowy.
#1
Na wstępie wielki szacun dla Łukasza za całą pracę włożoną w przygotowanie vlogów oraz ogrom informacji jaką się dzieli.

Teraz do meritum. Nie buduję projektu Łukasza. Z perspektywy czasu nieco żałuję, ale opowiem swoją historię. Moi rodzice posiadali działkę około 1000 metrów. Fajnie usytuowana, ale bez żadnych zabudowań. Przez lata korzystaliśmy z niej rekreacyjnie. Nawet media udało się zainstalować. Zarówno prąd jak i wodę.

Po zmianach przepisów sprzed paru lat (zgłoszenie na domek 35m2) postanowiłem wybudować więc na niej domek. A nawet dwa, gdyż taka możliwość dawała wielkość działki. Aby jednak nie stawiać przysłowiowych szop i nie burzyć ich przed budową ostatecznego domu postanowiłem wykorzystać ich konstrukcję i budując ostatecznie dom wykorzystać ich ściany.

Architekt przewidział więc 3 etapy bazując na 3 prostokątach 5x7 metra połączonych ze sobą.

Etap 1. Docelowa łazienka i pomieszczenie ogólne z czasem przekształcone na kuchnię.


.jpg   1.jpg (Rozmiar: 47.8 KB / Pobrań: 788)

Etap 2. Drugi budynek rekreacyjny - nadal działam w ramach zgłoszenia na 35m. Zawierać docelowo ma kotłownie i sypialnie.


.jpg   2.jpg (Rozmiar: 51.49 KB / Pobrań: 782)

Etap 3. Dopełniam formalności i "buduję dom od zera". Łącznik będzie dwupiętrowy. Na parterze wiatrołap i salon. Góra dodatkowy pokój gościnny.


.jpg   3.jpg (Rozmiar: 60.21 KB / Pobrań: 780)

Z założenia chodzi o wykonanie niskim kosztem (mimo, że sumarycznie będzie dużo wyższy, niż projekt Łukasza) i nie inwestując na raz zbyt dużej kwoty.

W tej chwili jestem na etapie wykopków. Ale o tym wkrótce.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Z budowy. - przez Awadon - 15.05.2018, 21:27
RE: Z budowy. - przez Michał G. - 15.05.2018, 21:41
RE: Z budowy. - przez Awadon - 17.05.2018, 11:30
RE: Z budowy. - przez Awadon - 14.10.2018, 20:36
RE: Z budowy. - przez Awadon - 28.10.2018, 14:06
RE: Z budowy. - przez tomi99 - 28.10.2018, 15:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu