Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja
#68
(24.01.2017, 23:35)sierzant napisał(a): "Cena: 15 150 zł netto + 8% VAT" To kosmos za cos co z powodzeniem mozna zrobic samemu.Nie zapominajmy ze to tak naprawde troche rurek,ktorych czesc wpycha powietrze do domu a czesc je wysysa. Pomyslowosc w naciaganiu klientow nie ma granic. Dom za 150tys czyli tani w budowie na sile próbujecie zamienic w dom za 250 czy 300tys.Tylko zadam pytanie po co ?.
Sa zdecydowanie lepsze, ladniejsze projekty dokladnie uwzgledniajace wasze zachcianki. I nie warto na sile tunigowac syrenki, bo to zawsze bedzie  syrenka.Ten dom ma byc tani w budowie i taki jest.Czytajac posty zastanawiam sie dlaczego nikt nie wpadl jeszcze na pomysl ogrzewania domu e-catem Rossiego.Koszt wyprodukowania 1kw to 1cent.Mozna,mozna. Big Grin

Panowie życzę zdrowego rozsądku.

Kolega wesolowski napisal prosto i na temat:
Nie chce usilnie polezmizowac, rozumiem idee rekuperacji itp, czytam analizuje, i tak mi wychodzi ze za te pieniadze na rekuperacje da sie kupic 23 tony ekogroszku co przy zuzyciu 2 tony na rok starczy na 12 lat, wiec jakby tak wywietrzyc po prostu poprzez rozszczelnienie grawitacyjnie (uwaga dla niedowiarkow ta metoda też dziala,przynajmniej działała przez  pare wiekow, moze teraz technika cos zepsula)

Zastanawia mnie sam fakt stosowania wegla do ogrzewania. Szukamy dzialki pod budowe wymarzonego domku. Szukamy miejsca z ladnym widokiem najlepiej pod laskiem a nastepnie stawiamy piec na wiegiel i kopcimy na cala okolice. Jest to niestety podyktowane cena paliwa jednak budowac dom aby pozniej zatrudnic sie w nim na stanowisku palacza (nawet z sasobnikiem) to nie dla mnie. Pozdrawiam i zycze wszystkim powodzenia
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Likwidacja kominów dymnych i wentylacyjnych - pompa ciepła i rekuperacja - przez Sly12344 - 15.02.2017, 13:42

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu