Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
#20
(14.12.2017, 07:56)krzysiek1986 napisał(a): Sciany działowe nie usztywniają ściany nośnej bo są murowane na styk (tylko pręty się wbija ew. blaszki zostawia w spoinie), co do liczby trzpieni to rozmawiałem z fachmanem od ytonga i na każdej ścianie o długości 7 m (10m 2trzpienie ect.) powinien być jeden trzpień aby przenosił naprężenia z bloczków które praktycznie nie posiadają spoiny.Skoro projekt nie przewiduje więcej trzpieni to widocznie ktoś to przeliczył i stwierdził że więcej nie potrzeba może też z uwagi na powiększony wieniec i brak stropu. Pozdrawiam

a teraz rozumiem może tak być, za ba pozostałych ścianach są działówki i one wzmacniając ścianę nośna pod warunkiem że są dobrze wykonane i połączone z naośna. jeśli nie to lipa badzie pękniecie miedzy nośna a działówka a w kolei jeśli by się coś podziało z fundamentem poleci nośna! U mnie jest tam ściana działowa wiec filary teoretycznie są zbędne ale zastanowię się czy oby nie dołożyć tych filarów więcej dodatkowo po 1 na ścianę. Na pewno będzie trochę bardziej mocniejszy fundament bo będzie wieniec na fundamencie zbrojony, poprawi to trwałość i pracę konstrukcji budynku  na fundament.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz niech ktoś mi powie bo mam tu specjalistów, którzy cały czas mi wmawiają bym zrobił fundament przez środek domu i ścianę nośna dodatkowo, strop wylej.Jak ci przecieknie dach to zaleje ci dom. i kto to widział robić w tych czasach strop drewniany?!!
Ja tłumacze że niema stropu wiec nie ma potrzeby robić ściany nośnej w środku, wylewka będzie zbrojone wiec się nie powinno nic podziać.
nie mam stropu drewnianego itd. czy ktoś w nowym budownictwie na poddaszu zrobił docieplenie, płyty gipsowe i leje do środka?
jeśli tek to niema membrany odpowiedniej lub dziurawa jakim cudem ma przecieknąć dachówka lub blacha i pod spodem folia. dla mnie to chore jak to słyszę.  
Odpowiedz jest następująca wykop sobie na sztych pod działówkami i za zbrój drutem bardzie lepiej.
W Porządku może to coś da ale co ma trzymać ta nośna w środku?A co jak będę miał ochotę przestawić ścianę działową i np. powiększyć salon? 100% zbędnej roboty moim zdaniem
Robisz sam zrób to tak, byś był sam zadowolony a nie ktoś inny..
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez fraczek84 - 14.12.2017, 09:05
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 23.06.2018, 20:06
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 07.07.2018, 21:28
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 10.07.2018, 22:05
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 11.07.2018, 08:36
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 15.07.2018, 10:45
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 15.07.2018, 11:28
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 25.06.2019, 08:27
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 25.06.2019, 12:29
RE: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska) - przez sierzant - 06.11.2019, 09:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu