Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólna dyskusja
#21
A może ktoś mi odpowie, w kosztorysie w ścianach nośnych są wymienione 2 nadproża 2,5 m i 4 nadproża 1,2 m, lecz na wszystkich rysunkach są tylko na drzwiami wejściowymi, do kotłowni i nad tarasowymi, a reszta to wieniec, chyba że źle coś liczę.
Odpowiedz
#22
A jakie wprowadzacie zmiany?
A ja nie mogę znaleźć w kosztorysie ocieplenia podłogi? nie idzie styropian na podłogę? czy ja ślepa.
Odpowiedz
#23
Martyna, my zamierzamy dokonać zmian:
- materiał ścian zewnętrznych na beton komórkowy;
- całkowita likwidacja kominka, i w związku z tym komina (powiększy to spiżarnię);
- pokrycie dachu na pełne deskowanie i blachodachówka;
- i rozważamy jeszcze rezygnację z nadstawnych rolet zewnętrznych (kilku "okniarzy" mówiło o dużych mostkach termicznych - a swoją drogą co o tym sądzicie?)

Układ pomieszczeń raczej bez zmian.

co do styropianu, nie mam pewności, ale w domu jest przewidziana podłogówka i może koszt styropianu "ukryty" został w części 3 "kosztorysu wykończenie", czyli "instalacja c.o. kompletna z izolacją termiczną"
Odpowiedz
#24
Marcin my tez planujemy beton komórkowy h+h tez nie chcemy kominka ani komina. A o roletach zapomniałam w sumie to nie potrzebne mi.
Ja bym chciała tylko to okienko co jest w salonie zamienić na okno balkonowe bo tam mamy stronę zachodnią i tam będzie ogród i tam jedna roleta by mogła byc jakby było zbyt słonecznie. I okno w kuchni chyba nie 150x150 tylko ok 120x150 bo nie wiem czy do samego blatu by nie było 150. I my myślimy czy o 1m nie powiększyć na rzecz salonu ale w biurze pytałam sporo może mnie kosztować adaptacja.
Czyli jak się wybiera inny mateiał budowlany to też to w adaptacji trzeba zmienić?
Odpowiedz
#25
Ale przecież w kosztorysie jest beton komórkowy :?: My większych zmian nie wnosiliśmy, tylko zamiana wc i spiżarni na jedną garderobę i dach o 5 stopni większy, akurat dom na pasuje do działki, rolety pominiemy w dalszej części budowy.
Odpowiedz


#26
W kosztorysie jest BK ale już w projekcie ściany nośne bloczki silikatowe (skład ten sam inny proces produkcji i inne właściwości) u mnie projektant adaptujący (a zarazem przyszły kierownik budowy) zmieni to w gratisie - zresztą podobnie jak resztę moich zmian. U mnie jest bardzo "wymagający" nadzór budowlany, rodem z PRL, więc wolę na zimne dmuchać. :lol:

Warto poszukać projektanta (i od razu pytać o cenę za kierownika budowy) i popytać znajomych - ja mam z polecenia z tej racji zmiany dokona mi w gratisie.

Likwiduję jeszcze barierkę przy wejściu do kotłowni - projektant powiedział, że rozrysuje mi te schodu przed kotłownia analogicznie jak przed wejściem głównym. A co do rolet to też po prostu zlikwiduję je na etapie budowy - tylko trzeba o tym pamiętać podczas stawiania ścian bo albo trzeba dać belki albo wieniec nad oknami powiększyć, jak przyjdzie dach i ktoś o tym zapomni, to albo rolety będą niezbędne albo wielkie okna. Big Grin
Odpowiedz
#27
Zmiana materiałów budowlanych

,,W przypadku budowy domu murowanego zmiana materiałów budowlanych nie wymaga naniesienia w projekcie, jeśli nie zmieniają się parametry ściany, a więc grubość ścian, nośność oraz współczynnik przenikania ciepła. Każda zmiana modyfikująca te parametry musi być uwzględniona w projekcie. Należy podkreślić, że inwestor ma dowolność w doborze materiałów budowlanych,, taką informację przesłała mi moja pani architekt stwierdzając że można spokojnie zmienić na BK bez zmian w projekcie.
Odpowiedz
#28
paweł dzięki za info. Big Grin

Jak będę dawał projektantowi mapkę to go o to zapytam, bo może mówił mi to samo mówiąc "to w gratisie" :lol: , to mu powiem, że w gratisie to niech kominek i komin zlikwiduje Wink
Fajnie, ze jest to forum można się powymieniać informacjami. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#29
Moje przeróbki pokazałem tutaj <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.forum.domza150tysiecy.pl/viewtopic.php?f=2&t=67#p238">viewtopic.php?f=2&t=67#p238</a><!-- l -->
W podłodze styropian 10 cm, na ścianach 20, między domem a garażem planuję dać 15 cm.
Rolet nie robię, architekt ma je usunąć. Kominek będzie, chcę zrobić DGP. Zamiast kotła na paliwo stałe wymyśliliśmy pompę ciepła powietrze-woda, więc likwiduję drugi komin oraz nie będzie potrzeby wydzielania kotłowni ścianą (wizualizacja sprzed tego pomysłu). Wstępne oferty opiewają na koszt ok. 26000 zł (z VAT). Do tego znalazłem firmę, która poza sprzedażą i instalacją pompy (wraz z podłogówką), zajmuje się uzyskiwaniem dotacji na takie źródła ciepła. Dobry piec kosztuje, ale nadal zostaje kwestia uzupełniania zasobnika i usuwania popiołu (przy peletach rzadziej). Summa summarum nie powinno wyjść aż tak bardzo drogo.
Projekt jest w adaptacji, ciągle czekam na mapy od geodety. Starostwu się nie spieszy...
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#30
Uff, starostwo już po 1,5 miesiąca zwróciło ostemplowane mapy geodecie, od razu je odebrałem i zawiozłem architektowi adaptującemu. Widziałem już rysunek zastępczy projektu, więc część roboty jest już zrobiona. Teraz tylko zrobią projekt zagospodarowania terenu i składają dokumenty do starostwa o pozwolenie na budowę Smile
Ciekawe jak szybko uda im się to zrobić, ile czasu zajmie oczekiwanie na pozwolenie i co jeszcze wyniknie po drodze...
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu