Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
#1
Witajcie, z lekkim opóźnieniem postaram się co nieco napisać o Naszej budowie. Dużo czasu czytałem i śledziłem w internecie postępy osób z tego projektu i w końcu zdecydowaliśmy się z żoną że to będzie Nasz projekt. Odwiedziliśmy budowę w Kolechowicach (serdecznie dziękujemy za możliwość zobaczenia) i zakup projektu. Po zakupie projektu poszukiwania działki(lub odwrotnie) i na jesień 2017 nabyliśmy 25a. Z budową ruszyliśmy w marcu, na chwilę obecną mamy SSZ. Poniżej będę wrzucał po kolei etapy oraz koszta. Co do samego projektu to zastosowaliśmy kilka zmian: Dom bez kominów, likwidacja kotłowni i wejścia do niej celem powiększenia pokoju (zrobiliśmy to w ostatniej chwili, już po podłączeniu wody), likwidacja kominów, powiększenie małej łazienki kosztem spiżarni (żeby zmieścić tam prysznic). Planujemy zamontować rekuperację, ogrzewanie będzie realizowane za pomocą folii grzewczych (napiszę później dokładnie). Zamontowaliśmy też fotowoltaikę w ilości 9.99 kWp(dokładny opis napiszę później).
Odpowiedz
#2
Będę podobnie rozwiązywał temat ogrzewania. Brak kominów, rekuperacja oraz gaz.
Odpowiedz
#3
Zaczynając od początku, budowę rozpoczeliśmy na dobrą sprawę w kwietniu, po uzyskaniu pozwoleń itd. Zamówiłem koparkę, przyjechała, wykopała fundamenty. Wszystko ładnie, pięknie. Okazało się jednak zbyt pięknie. Po dniu od wykopania całe wykopy podeszły wodą. Teren mocno gliniasty. Próby wypompowania wody z wykopów na niewiele się zdały, zaraz podchodziła nowa. Zapadła decyzja, zakopujemy fundamenty i kopiemy od nowa (w między czasie naszykowaliśmy zbrojenie). Jednego dnia kopiemy i zalewamy. Dodam że od razu z domem postanowiłem wybudować garaż z częścią gospodarczą (jedna ekipa od murowania, jedna koparka itd). Koszty będę wrzucał w oddzielnym temacie. Poniżej kilka zdjęć z prac nad fundamentem.
   
   
   
   
   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#4
Daj w wolnym czasie info na temat garażu na co się zdecydowałeś.
Odpowiedz
#5
Jedziemy dalej, fundamenty zalane, czas na murowanie. Kolegi teścio akurat miał do wykorzystania urlop w pracy(jest murarzem), udało się nam dogadać, musiałem mu tylko załatwić pomocnika (ja i kolega jako druga prawa murująca po pracy). W międzyczasie okazało się że mam kolegę który pracuje w dawnym Prefabecie(obecnie H+H). Jako pracownik mógł on kupić pustaki z tak zwanego drugiego gatunku w cenie ok. 3 zł (co przy rynkowej cenie za pierwszy gatunek 8 zł stanowiło mniej niż połowę ceny). Po konsultacji z majstrem okazało się że drugi gatunek pustaka to tak na prawdę uszkodzenia mechaniczne tj. uszczerbek, odprysk, odłamanie. Wymiary trzymały.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz


#6
zalałeś chudziaka poniżej poziomu bloczków, dlaczego?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7

W garażu chodziło mi o to żeby poziom zero był na równi z bloczkiem żeby się łatwiej wjeżdzało, co do domu to dołożyłem ocieplenia na podłogę w trakcie jak już budowaliśmy i te 5cm schowa się. Co do zera to wyjdzie jakieś 25cm ponad bloczek (musiałbym spojrzeć dokładnie a obliczenia zostały na budowie). Wiem że powinno się robić na równi, natomiast spróbuje to dobrze odizolować.
Odpowiedz
#8
Po fundamentach, czas na murowanie ścian. Z racji tego że ekipa murująca miała ograniczony czas, zaczęli murować ściany bez zalewania chudziaka. W międzyczasie telefon że jest dla mnie kolejne 21 palet pustaków w promocji. 
Potem pojawiła się woda (decyzję o likwidacji kotłowni podjeliśmy już po podłączeniu wody, więc wchodzi ona w pokoju tam gdzie miała być kotłownia i rurami już wewnątrz leci do łazienki, tam będzie wodomierz) i prąd. W międzyczasie zalanie wienców, chudziaka i przyjechała ekipa z wiązarami. Wiązary gotowe brałem tylko na dom z firmy Aldach ze Szczekocin. Byłem pod wrażeniem roboty, wleciała ekipa dwunastu chłopa o 8 rano (mieli kawałek do mnie) a o 14 już jechali do domu. Koszta umieszczę w kosztorysie. Tak jak pisałem, zdecydowałem się na blachodachówkę z racji instalacji fotowoltaiki (chodziło mi o obciążenia). Dach kładła mi lokalna firma, na garażu dodatkowo zrobili konstrukcję. Koszta będą w kosztorysie.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#9
Kawał garażu!
Jakich formalności wymaga budowa takiego budynku?
Jak z odległościami od granicy?
Dowiadywałeś się, jaki będzie podatek za garaż?
(Pewnie większy niż za dom i działkę razem wzięte...).
Odpowiedz
#10
Składałem pozwolenie razem z pozwoleniem na dom. Co do odległości to sąsiad ma ślepą scianę akurat na tej stronie ale i tak mam zachowany odstęp. Dodatkowo adaptujący musiał robić pomiary zacienienia. Co do podatku to może przejdzie jako budynek gospodarczy rolniczy na trzymanie kosiarki Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu