Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotowoltaika
#1
Co do fotowoltaiki, z racji tego że mój dobry kolega zajmuję się fotowoltaiką, zdecydowaliśmy się na montaż 9.99kWp na Naszym domu. W związku z tym zmieniliśmy dachówkę ceramiczną na blachodachówkę, uwzględniliśmy też to w zamówieniu wiązarów. Co do samej instalacji to wygląda to następująco: moduły Boviet Solar technology w ilości 37 modułów zainstalowanych na trzech stronach dachu, falownik SolarEdge, optymalizery do każdego panela (możliwość podglądu działania każdego panelu z osobna). Calość podłączona do internetu i aplikacji na telefonie SolarEdge. Zdjęcia wrzucę wieczorem.
Odpowiedz
#2
możesz podać koszty takiej instalacji? jakie ogrzewanie?
Odpowiedz
#3
Też jestem zainteresowany. Podaj koszta odpowiednich rozwiązań oraz jakie korzyści przyniosą.
Odpowiedz
#4
(18.11.2018, 13:41)tomzet napisał(a): Co do fotowoltaiki, z racji tego że mój dobry kolega zajmuję się fotowoltaiką, zdecydowaliśmy się na montaż 9.99kWp na Naszym domu. W związku z tym zmieniliśmy dachówkę ceramiczną na blachodachówkę, uwzględniliśmy też to w zamówieniu wiązarów. Co do samej instalacji to wygląda to następująco: moduły Boviet Solar technology w ilości 37 modułów zainstalowanych na trzech stronach dachu, falownik SolarEdge, optymalizery do każdego panela (możliwość podglądu działania każdego panelu z osobna). Calość podłączona do internetu i aplikacji na telefonie SolarEdge. Zdjęcia wrzucę wieczorem.

a  jakie ogrzewanie? foliami? kablami? Ja mam wycene 9,90kw na okolo 45 tys z dwoch różnych firm. Ciekawy jestem Twojej, bez kolezenskiego upustu Smile
Odpowiedz
#5
Też biorę fotowoltaikę pod uwagę ale na froniusie i 8kw, co do ogrzewania to zbiornik i grzałka czy elektryka po podłodze?
Odpowiedz


#6
Ogrzewanie to folie grzewcze, sufitowe, wiatrołap i łazienki podłogowe.

Co do fotowoltaiki, wygląda to tak. Koszty to znacznie poniżej 40k, natomiast jak już pisałem cena rynkowa takiej instalacji oscyluje w granicach 45-50k. Ja wziąłem SolarEdge z przedłużoną gwarancją i optymalizerami na każdy falownik i wszelkie zabiezpieczenia instalacji. Zdjęcia w trakcie montażu, mam już jakiś miesiąc zamontowane a czekam prawie 3 tygodnie na podłączenie dwukierunkowego licznika (mam mieć podpięty w poniedziałek).

   
   
   
Odpowiedz
#7
(18.11.2018, 21:13)tomzet napisał(a): Ogrzewanie to folie grzewcze, sufitowe, wiatrołap i łazienki podłogowe.

Co do fotowoltaiki, wygląda to tak. Koszty to znacznie poniżej 40k, natomiast jak już pisałem cena rynkowa takiej instalacji oscyluje w granicach 45-50k. Ja wziąłem SolarEdge z przedłużoną gwarancją i optymalizerami na każdy falownik i wszelkie zabiezpieczenia instalacji. Zdjęcia w trakcie montażu, mam już jakiś miesiąc zamontowane a  czekam prawie 3 tygodnie na podłączenie dwukierunkowego licznika (mam mieć podpięty w poniedziałek).
U mnie prawdopodobnie bedzie to samo tylko, ze folie lub kable w podłodze.  Ciekawy jestem jak to bedzie  wychodziło w sezonie grzewczym. A ciepła woda jak będzie??
Odpowiedz
#8
Woda oczywiście grzana elektrycznie.
Odpowiedz
#9
A ta skrzynka nie jest za blisko falownika? I jakiej firmy masz zabezpieczenia?
Odpowiedz
#10
Z powodu likwidacji kotłowni, wszelkie podłączenia łącznie z rekuperatorem będą tutaj. Ta ściana jest na elektrykę/fotowoltaikę, ściana na przeciwko na rekuperator. Z tego co mi mówił elektryk nie ma problemu z odległościami.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu