Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik okolice Rabki-Zdrój
#1
Nareszcie i my doczekaliśmy się pozwolenia na budowę, trwało to ponad rok.
Na wiosnę ruszamy.
   
Odpowiedz
#2
Wystawili Waszą cierpliwość na sporą próbę Wink
Rok temu byliśmy właścicielami działki zaledwie od 2 miesięcy... a teraz już praktycznie wykończeniówka.
Widać, że znacznie się różnią terminy...

Napiszcie coś więcej.
Jakie zmiany od oryginału, jakie plany?
Budowa zlecona, czy coś sami zrobicie?
Widzę, że dodatkowo będzie garaż Wink
Odpowiedz
#3
No tak cierpliwości trzeba mieć dużo.
Ze zmian drzwi od kotłowni na zewnątrz będą zamurowane, likwidacja kominka i komina z spiżarce będzie rekuperacja.
Prace będą wykonywane samodzielnie bez zleceń, takie są plany a jak wyjdzie to się okaże.
Odpowiedz
#4
A napisz coś więcej o garażu.
Szukałem tego G11, ale wyskakują różne projekty pod tą nazwą. Od jednostanowiskowego do chyba nawet cztero.
I różne biura projektowe używają tej nazwy.
Jaki koszt adaptacji w związku z wolnostojącym garażem?
Nie myślałeś, żeby "budynek garażowy" zastąpić "budynkiem gospodarczym" lub jeszcze czymś innym, ze względów podatkowych?
Odpowiedz
#5
   
Garaż 2 stanowiska, bramy powiększone i wyśrodkowane. Drzwi przeniesione na boczną ścianę. Wymiary w środku 8,2 szerokość i 6.5 długi. Kąt 30st.
Zapomniałem dodać, że w domu ze względu na warunki zabudowy kąt dachu mamy 35st. i wydłużyliśmy okap po ociepleniu do 75cm.
Adaptacja za garaż i za dom 2800zł.
Odpowiedz


#6
W jakiej miejscowości pan buduje też jesteśmy z okolic Rabki z tym że nasz architekt wymyśla on powiedział nam 4,5 tyś kurze trochę dużo za zmianę katu dachu oraz na 2 spad przesunięcie okna usunięcia spiżarni.
Odpowiedz
#7
...przesunięcie okna usunięcia spiżarni
Po co wam do tego architekt ?.
Robicie jak chcecie a kier. budowy wpisem zatwierdza.
Żadne z moich pomieszczeń, większość okien nie zgadza
się z pozwoleniem.Nie dajcie robić architektowi zmian nieistotnych.
Kasę oszczędzajcie od początku.Inaczej nawet 350 tyś. wam nie starczy.
I nie jest to straszenie. Kończę budowę i gdyby nie moja żelazna konsekwencja
w wydatkach, gros samodzielnej pracy, to taka suma byłaby bardzo realna.
Odpowiedz
#8
On Witold nam chce dac wieniec na bloczki fundamentowe po 3 słupy w ścianach. Nie wiem po co. Tak właśnie się zastanawialiśmy czy po prostu nie zostawić tak jak jest tylko ten dach zmieniać  zmieniać w trakcie budowy resztę
Odpowiedz
#9
Oczywiście że tak zostawić, dach na dwuspadowy i tyle.
Słupów żadnych nie mam. W tym projekcie są zupełnie niepotrzebne,
wieniec na fundamencie również. (chyba ze budujecie na szkodach górniczych)
Zmieńcie architekta bo zaraz wymyśli lądowisko dla helikopterów na dachu.  Big Grin
Odpowiedz
#10
(29.04.2019, 08:54)donatadaniel napisał(a): W jakiej miejscowości pan buduje też jesteśmy z okolic Rabki  z tym że nasz architekt wymyśla on powiedział nam 4,5 tyś kurze trochę dużo za zmianę katu dachu oraz na 2 spad przesunięcie okna usunięcia spiżarni.

Z wiadomych względów nie podaje dokładnej lokalizacji. 
My za adaptacje projektu zapłaciliśmy 2800zł razem z garażem a jest to budynek osobny , zostały 2 słupy jak w projekcie i kąt zmieniony na 35 stopni, dach czterospadowy.
Za co chce skasować 4 tysie? za parę kresek? przecież dokładny projekt wiązarów robi firma od wiązarów. możliwe że za zmianę na dwu spadowy musi wykonać jakieś obliczenia itp. i za to kasuje.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu