Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacja termiczna domu
#1
Cześć,
Za trzy tygodnie wchodzi ekipa budować dom, a ja wciąż nie jestem przekonany co do materiałów na ściany... Bije się z myślami pomiędzy pustakiem ceramicznym a gazobetonem. 180 m2 z garażem, piętrowy.
Zlecając projekt architektowi mało wiedziałem o budowie. Gdy przyszło do ścian, powiedziałem mu, że zależy mi na dwóch parametrach:
- dobra izolacyjność cieplna
- dobra izolacyjność akustyczna (dom przy ruchliwej drodze, ocieplenie z wełny wynikające z przepisów ppoż)
Projektant z dużym przekonaniem zalecił mi pustaki jako najlepsze rozwiązanie w co uwierzyłem.
Niestety potem zacząłem czytać fora internetowe, grupy na FB, oglądać filmy na YT i zgłupiałem stając się zupełnie nie przekonany do pustaka.
Plusów i minusów wyrobów Ytonga czy Porothermu wymieniać nie będę większość je zna.
Bardziej zastanawiam się, czy ktoś z Was może doradzić mi z moimi konkretnymi wymaganiami - co wybrać jeśli dbamy zarówno o izolację termiczną i akustyczną?
Czy pustaki to kiepski materiał? Wszędzie dookoła silka i gazobeton.
A może ktoś mieszka lub miał styczność z domem z jednego lub drugiego materiału i może się wypowiedzieć z praktycznego punktu widzenia? https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo...-budynkow/
Pokaż mniej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu