Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spiżarka -czy budować
#1
Czy opłaca się budować spiżarkę? Czy nie lepiej jest zbudować dużą szafę przy kuchni, w której zmieszczą się wszystkie zapasy, sprzęty AGD, itp.? Nie planuję trzymać w spiżarce wędlin ani przetworów. Jaka jest temperatura w takiej spiżarce, która znajduje sie na środku domu? Czym więcej o tym myślę, tym bardziej przekonuje mnie szafa, chociaż wiem, że ludzie sobie chwalą spiżarnie.  Wink
Odpowiedz
#2
Dodatkowe pomieszczenie zawsze się przyda. W szafie wszystkiego nie pomieścisz. Oczywiście to tylko moje zdanie
Odpowiedz
#3
Ja mam standardowy układ pomieszczeń i spiżarkę oczywiście zostawiam, zwłaszcza że narazie nie planuję kominka więc i komin odpada i spiżarka będzie miała większą pojemność. Na forum było fajne zdjęcie u kogoś wykończonej spiżarki z zabudową na wymiar, bardzo fajny pomysł i raczej podobnie będę się starał zrobić u siebie.
Odpowiedz
#4
w sumie w tych czasach spiżarka to nie to co kiedyś gdzie często było to pomieszczenie chłodniejsze gdzie trzymało się przetwory na zimę soki itp dla nas przynajmniej to pomieszczenie na suchy prowiant, napoje, makarony, niestandardowe wymiarowo przybory kuchenne typu miski, garnki jak i większość elektrycznych narzędzi kuchennych miejsce na mop i miotełkę jak i inne przydatne blisko kuchni przybory po które nie wyobrażał bym sobie biegać do np. kotłowni przy otwartej kuchni na salon jest to ważne miejsce bo musi być tam zawsze trzymany porządek i wspomniany mop musi być blisko kwestia wygody tak ja to widzę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu