Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gorzów Wielkopolski/Zakanale/Siedlice
#1
Witam, miałem rozpocząć prowadzenie dziennika budowy od rozpoczęcia budowy fundamentu, ale napotkaliśmy problemy, więc zakładam już teraz, aby się Was poradzić. 
 Na początku stycznia złożyliśmy do kancelarii wszystkie dokumenty- szczęśliwi, że już niedługo zaczynamy i dostaliśmy 2 dni temu informację, że MPZP obowiązujący od 2015r wygasł z dniem 8.01.2019. Zamieszanie w urzędzie Miasta, nikt nic nie wiedział co i jak teraz będzie, może za 6 miesięcy zostanie naprawiony i przywrócony, męczyliśmy ich odsyłani od jednych drzwi do drugich aż w końcu okazało się, że na naszej działce był MPZP z 2001r, w związku z wysadzeniem w kosmos nowego planu - stary wraca do życia. Dobrze i źle, ponieważ stary jest bardzo słaby i nie uwzględnia prawie nic, prócz :
-dom jednorodzinny niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym, dach 40-45 stopni. 
Wcześniej adaptowaliśmy projekt do dachu 30 stopni. Po wstępnej rozmowie z Panią architekt, aby nie tracić czasu i pieniędzy zmienimy dach na dwuspadowy (40 stopni). 
 Nie mam zielonego pojęcia dlatego chciałem zapytać Was ( jutro widzę się jeszcze z Panią Architekt i będziemy działać), czy w tym domu możliwe jest, aby w przyszłości zrobić tam rzeczywiście jakąś sypialnię ? Przy takim dachu i takim kącie nachylenia rzeczywiście może okazać się tam sporo miejsca ( kwestia jeszcze umiejscowienia wiązarów). Czy teraz inwestycja jakoś znacznie się zmieni ? Wcześniej chcieliśmy kłaść dachówkę, teraz położymy blacho-dachówkę. Dodam, że stropu raczej nie będziemy zmieniać, na razie okien na górze też nie będzie- wszystko to ewentualne zmiany w przyszłości.
Odpowiedz
#2
Jak chcesz adaptować poddasze to ten projekt nie jest najlepszy. Wiązary bardzo ograniczają przestrzeń . Przy takim kącie wzrosną też koszty całego dachu. Polska to naprawdę dziwny kraj , wszystko narzucają. Dach takich , kąt taki. Państwo w państwie
Odpowiedz
#3
(23.01.2019, 15:38)lukas0685 napisał(a): Wiązary bardzo ograniczają przestrzeń . 

Ludzie cuda tworzą.
Na forum już ze 3 domy widziałem, gdzie poddasze było ogromne. Jedne na wiązarach, inne na tradycyjnej więźbie. Kwestia przemyślenia, co kto potrzebuje.
U mnie jest 28m2 przy kącie 30 stopni.

Olek1500 
U kogo robisz adaptację projektu?
Jeżeli chcesz w przyszłości mieć tam pomieszczenie użytkowe, to koniecznie mocniejsze krokwie!
Te liczone na ok. 150kg/m2 są zdecydowanie za mało stabilne.
Odpowiedz
#4
Adaptację robię u Pani Krystyny Drewnowskiej. Jeśli koszta jakoś znacznie nie wzrosną to może zdecyduję się na mocniejsze krokwie, aby już nie zmarnować tej przestrzeni. Wzrośnie cena dachu, ale postaram się oszczędzić tak jak mówiłem na pokryciu dachu. Sąsiedzi zaczęli się budować jakieś 4 miesiące temu i załapali się na inne wytyczne, na pewno ten dom będzie brzydszy ;p .
Odpowiedz
#5
MIchał G. A co to jest 28m2 przy takiej powierzchni. I nie mów że wiązary nie ograniczają przestrzeni bo sam teraz wymyślasz. Chodziło mi o to,że robiąc taki kąt przy dachu dwuspadowym można już zrobić podasze w pełni funkcjonalne.
Odpowiedz


#6
(23.01.2019, 17:55)lukas0685 napisał(a): MIchał G. A co to jest 28m2 przy takiej powierzchni. I nie mów że wiązary nie ograniczają przestrzeni bo sam teraz wymyślasz. Chodziło mi o to,że robiąc taki kąt przy dachu dwuspadowym można już zrobić podasze w pełni funkcjonalne.

Ale chyba już nas na to nie będzie stać. Plan był taki żeby mieć dom w cenie mieszkania. lukas0685 orientujesz się może z doświadczenia na jakie wydatek + bym musiał się przygotować aby zrobić tak te poddasze, aby za ok 10 lat zrobić tam pokój?
Odpowiedz
#7
28 m2 mam bez żadnych kombinacji - podałem to dla zobrazowania. I nigdzie nie pisałem, że "wiązar nie ogranicza przestrzeni".
Kwestia, co kto potrzebuje. Użytkownicy tego forum podsunęli już kilka ciekawych pomysłów. I wcale nie musi to być dach dwuspadowy, tak samo jak koszta nie muszą rosnąć znacznie. Niekiedy 2 tys. droższe wiązary wystarczyły, by traktować poddasze jako użytkowe.
Odpowiedz
#8
Jak chcesz tylko pokój to tak jak wcześniej pisał Michał . Mocniejsze wiązary i tyle. Druga możliwość to lanie stropu i więźba tradycyjna, ale to już wchodzisz w koszty. Najlepiej wyslij zapytanie do firmy co produkuje wiązary i będziesz miał pogląd. Nie wiem zabardzo jaki to może być wydatek bo ja mam dach standardowy, ale wszystko można policzyć .
Odpowiedz
#9
Dach 40topni do tego dwuspadowy w dużym stopniu wpłynie na wygląd tego domu (dodam że moim zdaniem w negatywnym stopniu) nie wspominając już o kosztach. Jeśli nie da się tego przeskoczyć inaczej radziłbym zmienić projekt.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#10
(23.01.2019, 19:12)m4yflower napisał(a): Dach 40topni do tego dwuspadowy w dużym stopniu wpłynie na wygląd tego domu (dodam że moim zdaniem w negatywnym stopniu)

Dach 2- spadowy to rzeczywiście całkiem inny wygląd. Ale czy gorszy, czy lepszy to kwestia gustu.
40 stopni przy 2-spadowym to akurat. 

Kiedyś marzył mi się taki, teraz się cieszę z koperty. Dom wygląda bardziej "bogato", dostojnie.

A czy 2-spadowy wychodzi drożej? Niekoniecznie.
Mniej gąsiorów, ale więcej krańcowych dachówek.
Bardziej ustawny, ale trzeba szczyty wymurować. 
mniej docinek dachówki...
To się rekompensuje wszystko...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu