Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sieniczno koło Olkusza
#21
Skąd miałeś ekipę na wykonanie dachu ???
Odpowiedz
#22
Aldach Szczekociny. Oni wysłali ekipę do montażu wiazarow. Natomast łacenie, membrana i dachówka to już sami.
Odpowiedz
#23
(26.02.2019, 21:42)rafallk napisał(a): Aldach Szczekociny. Oni wysłali ekipę do montażu wiazarow. Natomast łacenie, membrana i dachówka to już sami.
Jak drogo ekipa sobie policzyła za montaż wiazarow??
Odpowiedz
#24
Jak już został przywołany  wątek dachu to wrzucę parę fotek z jego realizacji. 
Pierwsze łacenie i rozciąganie membrany najlepiej wykonywać w trzy osoby, zwłaszcza jeżeli chodzi o membranę. 
Z biegiem czasu na dachu czuliśmy się coraz lepiej, co zgubiło naszą czujność i ostrożność. O mały włos a na budowie doszło by do tragedii, mianowicie mój ojciec poczuł się pewnie i zaczął chodzić bez podparcia po łatach i w pewnym momencie zapomniał ze pomiędzy łatami jest tylko kawałek szmaty a nie twardy grunt. Poleciał na dół, ale na całe szczęście w ostatnim momencie złapał się łaty i obyło się tylko na paru siniakach. 
Także UWAŻAJCIE na swoich, na wszystkich budowach. 
Dachówkę wybraliśmy braasa rubin v8 czarna angoba, którą trzeba było wtachać na górę. Na całe szczęście mam dobrego znajomego, który wypożyczył mi wciągarkę. Ułatwiła nam robotę niemiłosiernie.
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#25
My też zamówione mamy wiązary z firmy Aldach ze Szczekocin, wiązary wydłużone do 90 cm, okap opadający. Montaż wiązarów jest w cenie. U nas wyszło 20500zł. montowane będą w sierpniu,a zamawialiśmy początkiem stycznia.
Pytanko malutkie do rafallk- jak długo i w ile osób łaciliście dach i kładliście dachówkę? My mamy także plany wykonania pokrycia samemu, trochę się obawiamy czasu, ale jak Wam się udało tzn. że MOŻNA! Gratulujemy postępów!!! / Ps. śliczna dachówka
Odpowiedz


#26
Membrane, te dolne pasy robiliśmy w trzy osoby. Przy niewielkich już wiatrach strasznie podwiewało i trzeba było z dwóch stron trzymać a trzeci takerował.
Górne pasy już we dwóch. Łacenie zajęło ok 2 tygodni, ale robiliśmy wszystko po pracy czyli jeden tydzień po 15 drugi po 17 do 21.
Dachówkę robiliśmy we 3. Jeden na dole ładował dachówkę, a dwóch na dachu rozkładało. Czas położenie dachówki ok tygodnia, całymi dniami a późniejsze docinki troszkę dłużej trwały, na fakt że były również robione po pracy. Układanie dachówki to nic strasznego, najgorsze z tego wszystkiego to wtachać ją na górę, paczka waży chyba ze 30 kg. Dużo pomogły nam narysowane linie na łatach (odstępy między dachówkami, dostępne w każdej karcie dachówki) Zaczynaliśmy od wyznaczania osi, i wykreskowaliśmy całą połać.
Odpowiedz
#27
Rafallk powiedz mi jak z dźwigiem??? Czy musiałeś sam go organizować na montaż wiązarów?? Czy firma która wymieniłeś się tym zajmowala a ciebie zbytnio nie interesowało nic.
Odpowiedz
#28
Firma organizowala transport rozladunek dzwig i montaz. Troche sie nadzwigali przy rozladunku. Gdyż dojazd do działki mamy wąski i musieli przenosić recznie jakies 150 m.
Odpowiedz
#29
Witam jakie koszta do tej pory

Mam zapytanie czy można podjechać zobaczyć domek, w tym roku mam zamiar rozpocząć budowę wg projektu, działkę juz posiadam od tygodniaSmile teraz załatwianie papierow
Odpowiedz
#30
Koszta podam na miejscu. Gdyz jestem na późniejszym etapie budowy. Zdjecia wrzucam z opoznieniem. Gdyz późno zdecydowałem się na relację, bo buduję sam i nie mam za bardzo czasu. Teraz ze wzgledu na mrozy mialem czas i postanowiłem umieścić relację. Co do adresu i terminu to priv.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu