Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
....//##Scianki działowe##//...
#11
(11.02.2019, 07:06)Kubinz napisał(a): Przede wszystkim czas, ponieważ działówki murował bym z pół roku, a po drugie lepsza akustyka ścian.
A jaki jest sens dawania osb pod gk?
Serio pytam.
Odpowiedz
#12
(13.02.2019, 00:06)marcinur napisał(a):
(11.02.2019, 07:06)Kubinz napisał(a): Przede wszystkim czas, ponieważ działówki murował bym z pół roku, a po drugie lepsza akustyka ścian.
A jaki jest sens dawania osb pod gk?
Serio pytam.

Płyta OSB ma za zadanie wzmocnić ściany. Chodzi o to, że będę mógł sobie na tej ścianie bez problemu powiesić Tv lub jakaś szafkę bez jakiegoś kombinowania, bo sama płyta kg, byłaby trochę niepewna. I to tak na serio odpowiedziałem
Odpowiedz
#13
dobrze że jest osb bez osb to to mógłbyś wpaść do pokoju obok przez ścianę  Tongue .
A tak na serio :Smile czy te ścianki działowe są tylko przytwierdzone do podłogi i ścian zewnętrznych czy jeszcze jakoś są "złapane" od "góry"?
Odpowiedz
#14
U siebie w mieszkaniu robiłem działówki w sensie dostawiałem ścianki właśnie z konstrukcji nazwijmy to lekkiej. Deweloper zażyczył sobie 260zł za m2 ściany działowej murowanej otynkowanej, co w moim przypadku przekładało się na 2500zł. Za około 1500zł postawiłem ścianki z profili C50 U50, w środek dałem węłnę akustyczną, z obu stron obłożyłem je płytą OSB 18mm i płytami GK. Wyszło sporo taniej, kotwiłem rzecz jasna do stropu i podłogi i gdybym miał drugi raz to robić to zmieniłbym tylko jedno, rozstaw profili pionowych dawałbym gęściej czyli co 40cm żeby było jeszcze sztywniej. Tam gdzie wieszam szafki czy tv dołożyłem drugą warstwę od środka osb 18. Mam podobne obawy jak kolega wyżej, taka ściana nie zakotwiona od góry to bardzo "wątła" konstrukcja. . .
Odpowiedz
#15
Obrys jest zakolkowany do chudziaka, ścian nośnych i sufitu. Tam gdzie pasowało przykręcić scianki do stelaża to spoko, jeśli nie było takiej mozliwosci, to kręciłem do położonej deski. Profile są ustawione co 40 cm. W każdym narożniku ściany są ze sobą poskręcane tak, że praktycznie tworzą całość.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu