Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnia prosta - wykończeniówka
#21
Ładne - to fakt.
W domu mamy 27-28 stopni, gdy na dworze non stop 30-32. Pewnie po zrobieniu elewacji będzie lepiej.

Kładzenie płytek mieliśmy zawarte w usłudze wykończenia.
Klinów kupiłem 1 paczkę (fachowiec miał drugą swoją) - są one do wielokrotnego użytku.
A klipsy są jednorazowe. Mam zapisane ile ich zużyliśmy. Ale nie mam teraz dostępu do arkusza w exelu. Strzelam ok. 15 opakowań.
Odpowiedz
#22
Mam pytanie o kominek na drewno: jakich wymiarów była ostatecznie wnęka w której znajduje się komin i wkład thorma valencia?
Widziałem w kosztorysie że komin masz systemowy schiedel rondo plus fi 200, a z komorą wentylacyjną czy bez? Nie wystarczyłby fi 160?
Odpowiedz
#23
Już teraz nie pamiętam wymiarów.
Ale patrząc na rzut, widzę że jeden wymiar był przeniesiony z wymiarów WC - czyli 130 cm.
Drugi wymiar był dostosowany do bloczka kominowego. Obstawiam 60-70 cm.

Stawiając komin nie miałem dokładnych założeń. Poradzono mi, że lepszy komin o większym przekroju, niż ma być za mały. 

Kominek jest szczelny, z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.
Wokół wkładu jest przestrzeń, która się nagrzewa. Ciepłe powietrze wydostaje się grawitacyjnie (kratka pod i nad wkładem).
Odpowiedz
#24
....Nie wystarczyłby fi 160?
Wystarczyłby nawet 150 (taki wylot ma kominek)
, byle z 5m. wysoki.
Odpowiedz
#25
Pozwolę sobie rówineż umieścić tutaj listę rzeczy ktore się u mnie sprawdziły:
1.Ja uwielbiam moje rolety zewnętrzne na oknach,jeśli jest taka możliwość finansowa to montować
2.Prysznic z odpływem liniowym-jedyny minus trzeba często czyścić z włosów ale polecam, mam czarną armaturę i również się sprawdza https://lazienka-rea.com.pl/sluchawka-pr...wezem.html
3.Meble w kuchni pod sam sufit-duzo więcej miejsca do przechowywania jeśli ma się ograniczona przestrzeń to bardzo duży plus
4. Kanapa w salonie z funkcją spania- super sprawa jeśli chce się rodzinnie spędzić wieczór z Netflixem
5. Płytki w różne wzory w wiatrolapie-naprawde meeega jeśli chodzi o "ukrycie" wszelakiego brudu tak by codziennie nie musieć odkurzać czy ścierać podłogi
6. Jeśli są małe dzieci które wycierają ręce we wszystko- krzesła z obiciem taki by go moc przetrzeć mokrą szmatka- wcześniej miałam z tapicerki i można było się zajechać przy czyszczeniu a po tygodniu nawet śladu nie po czystości
7.mimo wszystko polecam białe listwy przypodlogowe-naprawdę nie są takie straszne jak wszyscy strasza,ja przy każdym odkurzaniu przejeżdżam szczotka od odkurzacza i nie ma kurzu,które wbrew pozorom wcale aż tak nie widać
Na pewno nie polecam
1.czarnego klozetu- po roku czasu wygląda jakby bomba do niego wpadła i go nieźle nadszarpnęła - obłazi od deski,chemi do WC i szczotki do czyszczenia...
2.ciemne płytki na korytarzu komunikacyjnym i to na wprost okna tarasowego od strony południowej gdzie słońce świeci przez większą część dnia i widać każdy paproch
3.jesli będzie kładziony nowy tynk-nie polecam wapienno-gipsowego-jest miękki jak masło i każde lekkie uderzenie wiąże się z dziura
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu