Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejne kroki podłączenia domu do sieci energetycznej.
#1
Mam takie pytanie.
Mam już budkę z prądem, a obecnie buduję ściany. Co trzeba zrobić żeby używać własny prąd? Tak myślę że wystarczy poprowadzić kabel od budki do domu i kupić rozdzielnice budowlaną np. taka https://allegro.pl/oferta/rozdzielnica-b...6056383820
Pewnie też trzeba jakiś odbiór elektryka z uprawnieniami i jakieś papiery do energetyki?
Ostatnie pytanie to którędy wprowadzić kabel do budynku? Czy jak wyjdę po fundamencie i wejdę w ścianę nad fundamentem to będzie poprawnie? Pytam bo będę miał gościa który zrobi mi odbiór ale chce wszystko przygotować sam Smile
Odpowiedz
#2
Witam

Żaden szanujący się elektryk nie odbierze Ci takiego rozwiązania. Brak podstawowych zabezpieczeń. Co to za budka ? jakie będzie jej przeznaczenie ?. Jakiego typu jest przyłącze ?
Odpowiedz
#3
aby elektrycy podłączyli prąd musisz mieć zaświadczenie od elektryka o wewnętrznej instalacji elektrycznej spełniającej normy itp więc taka rozdzielnia być nie może, musi mieć własne zabezpieczenia nadprądowe i różnicowoprądowe wtedy teoretycznie jest to instalacja spełniająca jakieś normy dodatkowo elektrycy mogą nie podłączyć licznika jeśli nie będzie dom zamknięty czyli dach, okna, drzwi. przynajmniej u nas tak jest każdy po swojemu wiadomo co region to inaczej
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu