Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakup działki budowlanej
#1
Witam, jestem nowy na forum nazywam się Łukasz i planuje wybudować swój domek  :Smile Jestem na etapie zakupu działki pod budowę. Dzisiaj oglądałem dwie działki i mam do nich pare pytań. Otóż
1. Na jednej z działek są stare zarośnięte fundamenty po niewybudowanym domu za czasów PRL, działka fajna ale co z tymi fundamentami. Aby je usunąć potrzebuje jakieś pozwolenie? Czy zamawiam maszyny budowalne w charakterze jakiejś koparki z odpowiednim młotem i mogę to samowolnie usunąć ? Fundament wystaje na około 30cm nad poziom ziemi
2. Obrazek przedstawia działkę numer 2, Mam tutaj dylemat odnośnie mediów. Czy mogę podłączyć się pod skrzynke elektryczną znajdującą się na rozdzielni gazowej czy muszę ciągnąc prąd od najbliższego domostwa ? Czy Media w postaci wody i kanalizacji, mogę przeciągnąć na skos przez inne niewybudowane jeszcze działki?(wariant nr1) czy muszę woda i kanalize ciągnąć przy granicy drogi ?( wariant nr2) AAAA i jeszcze pytanie odnośnie zapachu wydobywającego się z tej rozdzielni gazowej. Widać ze jest to nowa rozdzielnia, czy przy takiej czuć woń gazu na terenie domostwa?( wariant nr2) [Obrazek: c9e9ed40e478b8b2]
https://www.fotosik.pl/zdjecie/c9e9ed40e478b8b2
Odpowiedz
#2
Ad.1 Jeżeli fundamenty są naniesione na mapach to trzeba zgłosić rozbiórkę z całą dokumentacją, jeżeli nie ma tego nigdzie to sam usuwasz.
AD.2 Jak to działka budowlana to powinny być warunki przyłączenia mediów, tam masz opis i mapki jak to ma wyglądać. Jeżeli sa tylko oświadczenia to po wystąpieniu o warunki oni sami ustalają gdzie co ma być.
Odpowiedz
#3
Jeszcze mam pytanie odnośnie kosztów usunięcia fundamentów. Są to fundamenty pod dom o wielkości około 70m2. Znajdują się one w 1 strefie przemarzania gruntu czyli pewnie Zakopane są około 0.8m w ziemi. Ile mniej więcej trzeba będzie wydać kasy na usunięcie tych fundamentów?
Odpowiedz
#4
a może warto pomyśleć jak zrobić z takich fundamentów użytek np garaż czy taras miejsce na pomieszczenie gospodarcze itp chyba że niema na tyle miejsca aby zmieścić dom obok
Odpowiedz
#5
niestety nie ma tyle miejsca, działka ma 980 m
Odpowiedz


#6
Witam, chciałbym was prosić o radę odnośnie zakupu działki. Znalazłem fajne, zaciszne miejsce, cena jak z bajki, areał też niczego sobie. Jest tylko małe ale. Działka jest dość wąska 20x70m. Czy nie będzie za wąsko na jakiś fajny domek?
Odpowiedz
#7
20 metrów to nie jest znowu tak wąsko. Ludzie i na działkach o szerokości 10 metrów budują. sam mam działkę o szerokości 22 metry i stawiam parterówkę 14x10,5 m.
Odpowiedz
#8
Problem w tym, że 70 m idzie wzdłuż drogi, co prawda wewnętrznej, ale zawsze, a 20m jest na głębokość. Za działką jest pole, żadnych zabudowań i tak pewnie zostanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu