Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa
#21
jeszcze nie wiem, do pozwolenia na budowę potrzebowałem projektu wiązarów bo zmiana na dwuspadowy i z architektem dogadałem się za ja to załatwie. W Mabudo zrobili mi wycenę i projekt i to załączyłem do projektu bo było potrzebne do pozwolenia na budowę.
Nie wiem czy w tym roku bede brał wiązary czy w przyszłym zależy jak się wyrobie.
Najpierw Oferty będe wysyłał do okolicznych producentów :
Mabudo
Tartak Witkowscy kolo wielunia
Wiązary-kratowe.pl
wpw invest z łodzi
Wiązar dach nowa wieś
Nie wiem czy to wszyscy z mojej okolicy, o tych wiem zobacze jakie dacą wyceny i ewentualnie bede szukał dalej
Odpowiedz
#22
To proponuje Ci zrobić zamówienie na wiązary bo raczej później taniej nie będzie. Ja zamawiałem w październiku i miałem montować w grudniu a montowałem w maju Smile 2 tys do przodu po cenie z maja
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#23
chudziak wylany w piątek wieczorem, w sobotę rano zlany wodą i przykryty plandeką...


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#24
No fajnie to wszystko wygląda Smile budujesz gdzieś na chojnym czy nie trafiłem w teren?

Śledzę temat, pewnie dużo zobaczę na przyszłość. Ja będę zaczynać lecz dopiero w 2020 Smile
Życzę powodzenia!Smile
Odpowiedz
#25
trasa na złoczew, z chojnego jest architekt i kier bud ;p, poszło ok 14,5m3 c12/15, zbrojenie rozproszone, styropian xps na całości, miejscami xps na 60 cm + 20cm styropian eps 200 aqua... jutro ma przyjechać ytong i w weekend planuje zacząć murować ściany.
Odpowiedz


#26
Aa Rozumiem, nie trafiłem totalnie w teren. Chodź na Złoczew jeżdżę często, muszę przypatrzeć gdzieś z daleka co by nie nadużywać prywatnościSmile
Odpowiedz
#27
Witam. Sieradzkim starostwie potrzebowali projekt dachu? Nie wystarczył ten szkic dachu który był załączony do oryginalnego projektu?? Wysłali Ci pismo ze brakuje tego projektu czy wiedziałeś wcześniej że potrzebny i załączyles go przy składaniu dokumentów. Czas na wydanie pozwolenia zaczęli liczyć Ci po dostarczeniu tego projektu?
Odpowiedz
#28
mam zmianę na dwuspad, dogadałem się z architektem że ja załatwię projekt dachu a on się pod tym podpisze i załączy do projektu bo w starostwie wymagają... podjechałem do mabudo w zduńskiej żeby mi zrobili ofertę na dach. Wysłali mi na meila ofertę z projektem dachu i to załączyłem do projektu i poszlo do starostwa. W sieradzkim starostwie podobno od tego roku wymagają opinii od geologa pod przydomową oczyszczalnie ścieków, przynajmniej ode mnie wymagali. Jak masz dach bez zmian to ten projekt powinien wystarczyć co jest a jak im nie pasuje to zrób jak ja.
Odpowiedz
#29
pielęgnacja chudziaka, potem papa 5,2mm pod bloczki Ytong 600x240x200 kl 600, pióro -wpust i murowanie...w końcu idą ściany i znów chce się robić :-) klej kupiłem szary a nie biały, skład ten sam ( różnica to cement zwykły a nie biały, wytrzymałość i parametry te same a cena niższa )


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#30
Ech, przypomina mi się mój budowlaniec.Kazał mi kupić biały klej, a ja w roztargnieniu kupiłem szary.
Za żadne skarby nie dał się przekonać do rozpoczęcia murowania ścian zewnętrznych. To jest jego wizytówka
i ma wyglądać. I dostał biały, a szary poszedł na ściany działowe.  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu