Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa
#1
W końcu koniec papierologii, praktycznie rok czasu zeszło ;/
działka 11ar z możliwością "bezpłatnego powiększenia"
projekt standardowy, dach będzie dwuspadowy 30' ( Warunki zabudowy ) na tą chwilę planuje dachówkę , poddasze na razie nieużytkowe ale na 90% wiązary będą miały wzmocniony pas dolny pod poddasze użytkowe ( może w przyszłości się przyda )
ściany zew z ytonga klasy 600
W środku niewielkie zmiany np. wnęka w kuchni na meble kosztem łazienki, " wcięcie" w spiżarni dla schowania kozy lub kominka, niewielka zmiana z wejściem do pokoi...
Planuje jak najwięcej zrobić sam ale ile to będzie to wyjdzie w trakcie...

humus ściągnięty za 4 dni geodeta tyczy osie i łapie poziom...
Zrobiłem próbny wykop...30cm humusu, 5-10 piasku z gliną potem sama glina... na razie woda na -1,2m może nie zaleje wykopu


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
"lejesz" prosto w grunt? czy tak jak powinno być wybierasz grut i robisz ławe. Jak robisz drugim sposobem i masz gline to rób odrazu drenaż. taka rada od kolegi co budował na ginieSmile
Odpowiedz
#3
planowałem wybrać wszystko i szalować, ale wykopałem szpadlem na -1,3m i nic się nawet nie oberwało więc prawdopodobnie wpadnie koparka wykopie 60-70cm głęboko ( w tej glinie to pewnie tydzień bym ręcznie kopał) i 50-55 cm szeroko i zaleje ławę 50-55cm szeroką i ok 60cm wysoką a dalej bloczki... wyjdzie ok 50 cm ściany fundamentowej z bloczka którą ocieple.
Betonu w takim wypadku zamiast ok 10 m3 wyjdzie ok 20m3

wykop próbny i woda na 1,3m po ustabilizowaniu się zwierciadło wody ok 1,2-1,1m


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
Na takim podłożu zrobiłbym standardowa ławę dał po każdej stronie po dwa trzpienie zelbetowe i wylał dodatkowy wieniec na bloczkach fundamentowych.
Odpowiedz
#5
(15.04.2019, 17:08)aarek1404 napisał(a): planowałem wybrać wszystko i szalować,  ale wykopałem szpadlem  na -1,3m  i nic się nawet nie oberwało więc prawdopodobnie wpadnie koparka wykopie 60-70cm głęboko ( w tej glinie to pewnie tydzień bym ręcznie kopał)  i 50-55 cm szeroko i zaleje ławę 50-55cm szeroką i ok 60cm wysoką a dalej bloczki... wyjdzie ok 50 cm ściany fundamentowej z bloczka którą ocieple.
Betonu w takim wypadku zamiast ok 10 m3 wyjdzie ok 20m3

wykop próbny i woda na 1,3m po ustabilizowaniu się zwierciadło wody ok 1,2-1,1m

pomysł dobry, zapewne podniesiesz budynek lekko nad wysokość działki ja bym dał o 2 bloczki i akurat nie bedzie problemu z podsiąkaniem wody i zachowasz przemarzanie gruntu
Odpowiedz


#6
dwa dni i zbrojenie na ławy jest,  fi12 i strzemiona z fi6, pod kominy spawane nie kręcone

Po świętach planuje zalać ławy fundamentowe


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#7
Powitać, możesz napisać co to za okolice Sieradza ? Mieszkam też nie daleko a z okolic Sieradza mam dziewczynę, chętnie bym kiedyś podjechał zobaczyć jak w rzeczywistości będzie wyglądał dom itd Wink Bacznie będę też obserwował Twój dziennik , na pewno wszystkie koszty itd będą bardzo pomocne i przynajmniej będę widzieć jak to w naszych rejonach wychodzi cenowo Wink Może być odpowiedź na priv Wink
Odpowiedz
#8
Witam. Ja aktualnie mieszkam w Sieradzu ale też planuje budowę tego projektu w okolicach a dokładnie jakieś 18 km od Sieradza w stronę Burzenina. W tym roku we wakacje planuje startSmile też myślę nad założeniem dziennika. Co będziesz robił własnymi siłami? Pozdrawiam
Odpowiedz
#9
postaram się jak najwięcej sam ( z pomocą rodziny i znajomych) w przyszłym tyg coś wrzucę bo teraz brak czasu...
Odpowiedz
#10
Jestem z Zduńskiej Woli etap sufitów


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu