Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elewacja - ocieplenie budynku
#1
Już w kilku miejscach ma forum przewija się aktualnie temat elewacji. 
Proponuję dyskusję w jednym miejscu Wink

Ciekawi mnie ile czasu trzeba poświęcić na elewację.
Chcę kleić na klej z worka.
Czy w 1 osobę ma to sens?
Wiadomo, że we 2 wygodniej w przypadku kleju z worka.

A co na temat pozostawienia odkrytego styropianu na słońcu? Robić na urlopie, czy popołudniami?
Podobno trzeba szybko zaciągać klejem, bo styro utlenia się. Szczególnie grafitowy, który szybciej się nagrzewa. Prawda, czy mit?
Odpowiedz
#2
Ja niedlugo startuje z tematem. Będziemy robić we dwie osoby.
klej z worka do grafitu( piane odpusciłem) Co do słońca zwykły biłay poprostu po czasie utleni się . Z grafitem jest inny temat. Nie wolno go przegrzać bo się powykrzywia a nawet może odpaść. Widziłem takie przypadki. Ja stosuje siatkę maskującą. U siebię będe kleić 2 sciany i od razu na to klej. Co do czasu to na położenie gruntu, styro, siatki , zaciągnięcie klejem i zagruntowanie przewiduję pełny tydzień.
Odpowiedz
#3
Nie słyszałem o tym wykrzywianiu się styropianu  Huh
Spotkałem się z zawieszaniem plandeki do okapu, w celu ochrony styropianu - głównie przed deszczem. Ale chyba przed słońcem też się sprawdzi.
Odpowiedz
#4
Niestety Michał styropian potrafi się odkształcać lub przychodzi krzywy z fabryki.
Sam z tym walczę. Ponieważ robię to samotnie to powiem tak, ściana na spokojnie
to 2 dni pracy. Mówię o samym klejeniu.Dochodzi do tego kołkowanie i uzupełnienie
ubytków pianką niskoprężną. Potem narożniki,okna i można zarzucać siatką i klejem.
Jeśli robisz to bardzo dokładnie to ok. 3 tygodni.
Odpowiedz
#5
Jak ci przygrzeje grafit na ścianie to nic dobrego z tego nie będzie. Moj tata się tym zajmuje zawodowo, a nawet w hurtowni mi o tym mowili żeby uważać na słońce. Siatka jak najbardziej. Nasz dom jest niski więc dużego problemu nie będzie, ale i tak u mnie siatka zacienijąca bedzie. Mowa o styropianie grafitowym.
Odpowiedz


#6
Sierżant te 2 dni na ścianę i 3 tygodnie na całość, to rozumiem że w 1 osobę.
Ale masz na myśli popołudnia po robocie, czy pełne dniówki?

Widziałem na grupie budujących domza150 na facebook, że ktoś wstawił zdjęcia z "efektem po 1 dniu pracy wraz z żoną". Ściana domu powiększonego o garaż była zaklejona cała. Zdziwiłem się, że takie szybkie tempo.
Odpowiedz
#7
Ja też to widziałem i byłem w szoku, sam 2 dni na ścianę raczej dniówki niż popołudnia.
Odpowiedz
#8
A dlaczego nie chcecie przyklejać styropianu na piance?
Liczyłem kiedyś zużycie kleju z worka i z puszki i kosztowo wychodziło to podobnie - chyba nawet Łukasz tez o tym mówił kiedyś na jakimś filmie.
Dodatkowo jak robisz bez pomocnika to tym bardziej szybsza i wygodniejsza metoda.
Odpowiedz
#9
Ja pierwsze dwa dni robiłem sam i szło szybko. Potem miałem tatę do pomocy ale przyszło wycinanie na okna i rolety i robota szłą powoli. JA rzeźbiłem pod rolety by kaseta schowała się i styro był całości.Ale w tydzień poszło do czasu kleju. Ja robiłem na kleju Caparola i nie kołkowałem. Mam na sprzedaż siatki zacienijące pewnie z 200 m2 ( muszę je rozwinąć i zobaczyć własnie ile tego jest.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
z pianą jest taki problem , że odpycha trochę płyte od ściany i trzeba pamietać aby to skorygować po chwili.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu