Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
Jestem za głupi żeby się mądrzyć, ale są mądrzejsi ode mnie, którzy mają coś do powiedzenia w tej kwestii.

https://www.gramwzielone.pl/energia-slon...-35-latach

https://fotowoltaikaonline.pl/porady/zyw...lonecznych

https://www.youtube.com/c/SoltysPl

I żeby była jasność w interesie: nikogo do niczego nie chcę przekonywać. Ktoś chce mieć prąd z paneli, niech go sobie ma, ktoś inny z elektrowni - no i super. Jeszcze inny z ziemniaka - niech sobie wyciska.  Big Grin
I nie muszę czekać lat 15-stu, po dwóch już moja instalacja będzie się wydawać stara względem nowych technologii.
Przypomnijcie sobie jakich smartfonów używaliście dwa, trzy lata temu. Jest różnica?

A propos rozliczania z PGE to są dwa 6miesięczne okresy rozliczeń. Od stycznia do czerwca i potem od lipca do grudnia. 
I wszystko co wyprodukujemy a nie zużyjemy ( i mówimy tu o kWh bo to jest zliczane przez licznik dwukierunkowy ) oddajemy do sieci z czego 80% możemy odebrać w terminie późniejszym w danym okresie rozliczeniowym.
I celem poprawnego doboru instalacji jest taki dobór jej mocy względem zużycia aby blilans wyprodukowane - zużyte - oddane - odebrane był jak najbliższy zeru. 

A tak będzie brodzik wyglądał

   

Wiem że powinienem ciąć do kąta, ale bałem się że płytka pęknie stąd ten 3cm odstęp od narożnika.

I mgliste poranki 

   
   
Odpowiedz
Wink 
Nie zawsze wszystko spasuje i trzeba improwizować, w tym przypadku zabrakło 1,5 cm żeby płytki zgrały pomiędzy sufitem a podłogą. Z płytek podłogowych dociąłem 1,5cm paski żeby wstawić nad ostatnią płytką. We wannę weszły dwie całe płytki i 3 cm pasek z podłogówki.

   

   

I taki tego finał, jeszcze kibelek i obróbka okna

   

Docinanie nocą, dni już coraz krótsze i coraz częściej czuć w powietrzu palone drewno. Idzie jesień. 

   

Kuchnia też się robi, znaczy się Mariusz ją robi. Już nam się podoba  Smile

           
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
czekam na zdjecia gotowej kuchniSmile powodzenia
Odpowiedz
Wymiary kuchni takie jak w projekcie czy Powiększone?
Odpowiedz
Ok. 25 cm więcej na szerokości ze względu na zastosowanie pustaków szalunkowych zamiast pełnych bloczków przy budowie ścian fundamentowych.
Dało nam to dodatkowe 25 cm które wykorzystaliśmy właśnie poszerzając kuchnię i salon. Dom zamiast projektowych 12,24 ma równe 12,50.
Reszta bez zmian.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz


pompa ciepła juz chodzi? jak zużycie energii? ile fotowoltaika wyprodukowała??
Odpowiedz
Pompa ciepła jest ustawiona na automat, ma za zadanie utrzymywać 21st. za dnia i 18st. w nocy pomiędzy 21 a 6 rano i raz w tygodniu w niedziele wygrzewać zbiornik cwu do 55st.
PGE zobowiązało się że do 21.09 zostanie wymieniony licznik na dwukierunkowy. Dopiero wtedy możemy uruchomić fotowoltaikę.
Ostatnia faktura z PGE za okres 13.05 - 09.07 wykazała 66kWh, ale to wszystko nie chodzi jeszcze tak jak powinno. Tak na dobrą sprawę to dopiero cały rok czyli pomiędzy 01.01.2021 - 01.01.2022 pokaże nam realne zużycie/produkcję i dopiero wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy. Teraz to tylko wróżenie z fusów.

Mamy kuchnię. Jeszcze tylko lacobel na ścinę i będzie finito.

                   

Dół to głównie szuflady, tylko obok zmywarki i przeciwległy róg są szafki narożne. Góra to podnoszone Aventosy od Bluma.
Blum dlatego, że mamy go sprawdzonego. 5 lat kuchnia na mieszkaniu i nic się nie popsuło ani nie poopadało.
W miejsce lodówki wstawili zamrażarkę bo myśleli że to lodówka  Big Grin
Zamrażarka będzie w spiżarce, a lodówka wleci jak się wprowadzimy bo na razie korzystamy z niej tu gdzie mieszkamy, tak samo piekarnik.

Pralki w salonie oczywiście też nie będzie  Big Grin
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
Jak robiłeś wieniec nad działówkami to jakieś konkretne zbrojenie tam dawałeś?
Odpowiedz
tez się nad tym zastanawiam na razie mam na 2m wymurowane działówki ( robie dach, jak pada albo za gorąco to muruje w środku ) myślałem wywiercić dziurę w wieńcu, kotwa chemiczna śruba/pręt i do tego przywiązać lub przyspawać drut np fi12 szalunek z desek wzdłuż ścian i zalać np 6-10cm

co będzie między blatem a górnymi półkami? płytka, szkło, panele, płyta?
Odpowiedz
Witam, obliczał ktoś może jakość energetyczną? Jaka wyszła? (dla całego domu oczywiście)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu