Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Górki k.Mielca
#21
(02.05.2019, 19:53)retronora napisał(a): Dobrze widzę, że w miejscach słupów też dajesz izolację?

Z marszu poleciałem dookoła, ale sprawdziłem na Łukaszowych filmach i faktycznie na słupach izolacji nie ma, trzeba będzie wyciąć.
Dzięki za podpowiedź.  Smile

Po za tym jeśli chodzi o izolację to oprócz papy poszła jeszcze 1mm folia do izolacji poziomej. Czy to konieczne tego nie wiem, ale Bodzio się uparł żeby dać, a jak wiadomo z mądrzejszymi od siebie się nie dyskutuje.  Big Grin
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#22
W miejscach łączenia ze ścianami działowymi murujemy 12-ką na 14cm, co drugą warstwę.
   

Bloczek do bloczka i pomalutku do góry.
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#23
I takie wynalazki się trafiają.
   
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#24
wesoło Wink można od razu ciąć na narożnik Wink
Odpowiedz
#25
Też takie miałem na placu. Chyba nawet foto wstawiałem na forum. Zawołałem nawet przedstawiciela Ytonga, bo miałem tego ok. 10 par.

Zanim przyjechał przedstawiciel - po ok. tygodniu wyschły i przy lekkim uderzeniu rozdzieliły się.

Przyczyną było to, że szybko w fabryce je zapakowano, nie do końca suche i się "sparzyły" ze sobą.
Odpowiedz


#26
Co do izolacji na słupach to nie sugerowałem, że źle robisz, w jakich filmikach zauważyłeś, że Łukasz jej nie dawał? Na początku dawał papę wiem że były pytania czy jest to "zgodne ze sztuką budowlaną" ale nie mam czasu przeszukiwać dokładnie filmików czy temat jakoś się rozwiązał.

Z tego co robię rozeznanie widzę, że są różne opinie, jedni mówią aby nie przerywać konstrukcji betonowych, zachować ich ciągłość, z drugiej strony moim zdaniem izolacja pozioma też musi mieć ciągłość, żeby była skuteczna.

Tutaj radzą używać chemie w takich miejscach https://receptynadom.pl/odizolowac-slupy...gruntowej/
Odpowiedz
#27
A może niech nie daje słupów, problem z izolacją rozwiąże się sam.
Odpowiedz
#28
Słupy raczej zostaną  Smile A co do ich ciągłości to w sumie i tak została ona przerwana na etapie zapaćkiwania fundamentów dysperbitem. Słuszne wydaje się też że jak nie zostaną odizolowane to mogą ciągnąć wilgoć do góry. Wydaje mi się że istotniejszym jest zachowanie ciągłości zbrojenia bo to ono trzyma wszystko w kupie. Trzeba się przespać z tematem.
Marzenia się nie spełniają. Marzenia się buduje. *,..,*
Odpowiedz
#29
Ja nie mam słupów. W tym projekcie są całkowicie zbędne, tworzą tylko
mostki cieple.  Smile Stąd moja sugestia.
Odpowiedz
#30
czy są zbędne to zależy od kier. budowy. A tak całkiem na poważnie ktoś je narysował, jak masz kompetencje projektanta to zmieniaj. A co do mostków termicznych no cóż można ich szukać wszędzie, zresztą na każdy temat można tak polemizować.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu