Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki materiał ścian nośnych się decydujecie ?
#51
W zasadzie w każdej hurtowni mówili, że w zeszłym tygodniu była podwyżka 30-40gr, czy to była "bajera" żeby zachęcić do szybkiego kupna czy jednak prawda to nie mam pojęcia. I oczywiście, że cena ma iść nadal w górę w najbliższych dniach, masakra.
Odpowiedz
#52
Od lutego w Solbecie była podwyżka, przy bloczku kl 500 o wymiarach 24x24x59 jest to podwyżka o 30 gr netto w zakupie hurtowni. Czyli jakieś 37 gr brutto plus narzut hurtowni. Większe hurtownie wykupiły duże ilości, żeby teraz można było na tym zarobić. Bo tak naprawdę to zarobku na takich bloczkach praktycznie nie ma.
Odpowiedz
#53
Ytong 24x20x60 kl 600 pióro wpust 9,9zł transport gratis kupowane w tamtym tygodniu.
8 palet kupione na początku 2018 roku 8,2 zł z transportem
Odpowiedz
#54
Bym powiedział że normą jest że od 1 kwietnia są podwyżki ( u nas na tynkach to norma)
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#55
(04.02.2019, 14:21)retronora napisał(a): W innych hurtowniach ceny jakie mi podano to - 9zł, 9,70zł, "będzie powyżej dychy" za bloczek 24cm.

Drogo... Ile wychodzi w takim razie wykonanie m2 ściany z tego materiału? Ja to mam przeliczone, ale dla ceramiki Porotherm i cena nie była jakoś szokująca, chociaż materiał IMHO o klasę lepszy niż solbet...
Odpowiedz


#56
.....materiał IMHO o klasę lepszy niż solbet.
W czym niby lepszy?
Solbet cieplejszy,prostszy,łatwiejszy w obróbce.
A tekst "Czy widziałeś zamek z gazobetonu?"
można sobie między bajki wsadzić.  Wink
Odpowiedz
#57
@michulka - murowanie, wykonanie instalacji elektrycznej, hydrauliki było/będzie w Twoim zakresie? Czy "majstrów"?
Odpowiedz
#58
Przy parterowym domku gazobeton, ceramika poryzowana czy zwykła - nie ma znaczenia jeśli chodzi o wytrzymalość na ściskanie czy izolacyjność - wszak ściana i tak dwuwarstwowa...

Natomiast trzeba pamiętać ze gazobeton "nie wybaczy" wam:
- niedokładność w wykonaniu fundamentu. Jeśli coś będzie krzywo, albo źle wymurowane i pojawi się rysa, ugięcie lub po prostu naprężenie (bo krzywo pustak stoi) - to natychmiast odbije się to na ścianę z bloczka... Stąd też często rysowanie się ścian przy nadprożach (Tam gidze naprężenia nie są prostopadłe do powierzchni bloczków)
- błędy w izolacji przeciwwilgociowej/ przeciwwodnej - beton komórkowy jest bardziej nasiąkliwy od ceramiki

Z drugiej strony bloczki są jednak nieco tańsze i łatwiejsze w obróbce...
Odpowiedz
#59
Drodzy forumowicze jak to wygląda obecnie? Stoję właśnie przed wyborem BK czy ceramika? Jestem niemal zdecydowany na solbet 600 ale galopujące ceny mnie powoli odstraszają. Na tą chwilę solbet 600 kosztuje 12zł, podobno już za moment ta cena będzie wyższa Sad Co do ilości czy 14 palet na ściany nośne (672 pustaków) i 8 na działowe (768 pustaków) będzie wystarczajaco?
Odpowiedz
#60
Pół roku temu za białoruski 24cm płaciłem 9.50zł a za 12cm 6zł brutto. Ilościowo ok. tak +/-10szt. Taniej nie będzie. Najbardziej się zdziwisz ile zapłacisz za dach. Powodzenia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu