Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stan na dzień 14.08.2016
#1
W środę skończyliśmy zlecone prace na budowie w Starym Polichnie.

Budynek przygotowany na położenie wiązarów. Położona izolacja termiczna budynku z wyjątkiem wieńca.
Zbrojenie elewacji wypuszczone na zakład do wykończenia stolarki.

Koszt materiałów w porównaniu do kosztorysu z lutego 2016 dostępnego na stronie zbieżny w ponad 98%!
Do wieńca zbieżność w porównaniu do poniesionych kosztów przy budowie w Szczepidle na poziomie niemalże 100%

W budynku jak widać na pierwszy rzut oka kilka zmian.
Wydłużona ściana od narożnika przy oknie balkonowym, bez zmiany szerokości samego okna.
Rezygnacja z okien w łazience oraz kotłowni. W kotłowni dodatkowo zamienione miejscami drzwi <-> planowane okno.
Powiększona sypialnia przed wydłużenie pokoju kosztem zmniejszenia powierzchni pokoju obok.
Rezygnacja ze spiżarni w kuchni, na rzecz powiększenia łazienki.

Teraz kilka słów odnośnie wrażenia odniesionego po wybudowaniu ścian działowych.

Łazienka i komunikacja "ogromne". Konstrukcja budynku daje naprawdę duże pole do popisu dla każdego, kto decyduje się na budowę domu wg projektu.
Ja już w tej chwili postanowiłem, że z kosztem zmniejszenia powierzchni komunikacji i łazienki powiększam kuchnię, i niemalże wszystkie inne pomieszczenia.

Bardzo dobrym sprawdzonym pomysłem jest ułożenie jednej warstwy materiału na ściany działowe i zaplanowanie pomieszczeń "pod siebie".
Jeszcze przed wymurowaniem warstwy startowej możemy kombinować niemalże bez ograniczeń.
Jeśli tylko stolarka odpowiednio wcześniej zostanie odpowiednio rozplanowana. Generalnie stolarka z projektu daje nam wiele ruchów przy planowaniu działówek.

Niestety zdjęcia wewnątrz nie odzwierciedlają realiów. To trzeba zobaczyć osobiście. Ja jestem pozytywnie zaskoczony kubatura i wielkością poszczególnych pomieszczeń.
Dokładnie takiego samego zdania są osoby, które w ostatnich dniach wizytowały budowę.

Jak tylko odbierzemy auto z serwisu wracamy do Szczepidła Smile

[Obrazek: budowa_domu_2017.2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.3.jpg]



[Obrazek: budowa_domu_2017.5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017.1.jpg]





Poniżej dokładny wyskalowany model 3d Ścian nośnych i działowych.

Model 3D

[Obrazek: stare_polichno.jpg]


Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Bardzo fajnie Smile tylko co przedstawia ostatnie zdjęcie? Coś z samochodu?
Wracajcie szybko do Szczepidła, bo urlop mi się skończy Wink
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#3
A wkradło się zdjęcie z mojego hobby  po godzinach dla odreagowania budowy Big Grin
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu