Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana dachu na dwuspadowy, zmiana więźby, poddasze użytkowe
#1
Witam wszystkich, mam na imię Krzysiek, przez przypadek znalazłem ten projekt i tak mi się spodobał, że od razu go zamówiłem Smile
Niestety okazało się, że w mojej miejscowości jest duży problem z uzyskaniem zgody na budowę domu z dachem czterospadowym.
Postanowiłem że zmienimy konstrukcję na dwuspadowy, jednocześnie poddasze można zaaranżować jako użytkowe (zmieniając więźbę).
Rezygnujemy całkowicie z kominka i spiżarni (w tym miejscu będą schody na poddasze), do komina w kotłowni dołożymy po pustaku
i tam powędruje wentylacja z kuchni, łazienki i ubikacji.
Strop oczywiście pozostaje drewniany (płyty OSB), pytanie: czy przy takiej zmianie będzie potrzeba postawienia ściany nośnej po środku?
Jak na razie to tylko moje pomysły, konsultacji z żadnym architektem jeszcze nie byłoSmile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Siema Smile

Przy zmianie konstrukcji dachu na więźbę tradycyjną będzie trzeba zmienić konstrukcję nośną budynku.
Wziąć dokumentację, i opracować odpowiednie zmiany z projektantem adaptującym.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#3
A co z wiazary attykowe? Chodzi o dach 2 spadowy?
Wtedy można zagospodarować poddasze.
I czy wtedy też trzeba robić w środku ścianę lub słupy nośne? I czy cena będzie dużo wyższa z dachem pierwotnym?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Wiązar attykowy bardzo dobra rzecz, szybko i niedrogo , można samemu je zbudować, bardzo równy dach wychodzi.
Odpowiedz
#5
Witam, tez jestem zainteresowany tym projektem z dachem zmienionym na dwuspadowy i użytkowym poddaszem. Czy ktoś z Was już może przerabiac ten temat??
Odpowiedz


#6
Ciekawe o ile więcej będzie kosztować taki dach pomysł ciekawy
Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o poddasze użytkowe to wystarczy obejrzeć sobotni albo piątkowy film w którym Łukasz odpowiada na to pytanie ile kosztuje "dorobienie" poddasza uzytkowego
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(12.03.2017, 17:04)roman napisał(a): Ciekawe o ile więcej będzie kosztować taki dach pomysł ciekawy
Sam dach będzie nieznacznie tańszy niż 4-spadowy.
Odpowiedz
#9
Ja myślę o dachu dwuspadowym ze stropem drewnianym i użytkowym poddaszem z wiązarami attykowymi.
Odpowiedz
#10
(12.03.2017, 22:10)sienki napisał(a): Ja myślę o dachu dwuspadowym ze stropem drewnianym i użytkowym poddaszem z wiązarami attykowymi.

To jest fajny pomysł pytanie ile kosztuje,
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu