Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realny koszt
#11
Koszt samych materiałów na "szeroką elektrykę"
(alarm internet tv itd.) wyrywanych jak psu kość,
dobił u mnie już do 10 tyś. A to nie koniec.
A gdzie robocizna ? (pewnie drugie 10)
A wy chcecie dom za 250 tys zbudować !!!.
Zaraz. ja go za tyle zbudowałem Smile , ale jakim kosztem ?.
-po pierwsze materiały kupione na początku 2018r (prawie wszystko, piec ,kominek, kibel itd )
-po drugie rok samotnej pracy po 12 godzin dziennie.

Na chwilę obecną nawet dla mnie gdybym zaczynał ta cena jest nierealna !!!
Odpowiedz
#12
Sierzant, ja pisałem o SSO, że za około 250 tyś zł to jest aż nadto nawet jak na system zlecony. Za 250 tyś nie da się teraz zbudować tego domu w stanie deweloperskim, co jeszcze ze dwa albo trzy lata temu było realne (nie robiąc praktycznie nic na budowie).
Odpowiedz
#13
........to jest cena za SSO czy deweloperski? 

Stan pod klucz, wchodzisz z mebelkami i mieszkasz


(06.08.2019, 12:57)sierzant napisał(a): Na chwilę obecną nawet dla mnie gdybym zaczynał ta cena jest nierealna !!!

Jezeli ktos buduje twierdze to i 300 nie starczy....zreszta lukasz powiedział na jednym filmiku ile go wyniosl dom gdzie wiekszosc budowy mial systemem zleconym, wyszlo jakies 270 do zamieszkania....wszystko jest możliwe tylko trzeba siedzieć i szukac firm a nie brac pierwsze lepsze z brzegu

(06.08.2019, 14:19)Slawskip napisał(a): Sierzant, ja pisałem o SSO, że za około 250 tyś zł to jest aż nadto nawet jak na system zlecony. Za 250 tyś nie da się teraz zbudować tego domu w stanie deweloperskim, co jeszcze ze dwa albo trzy lata temu było realne (nie robiąc praktycznie nic na budowie).

Tak jak pisałem wcześniej w następnym roku ten dom pod klucz z materiałami sredniej jakosci bez dzialki i wszystkich kosztów poczatkowych będzie to koszt 400 tys jak nie wiecej.....
Odpowiedz
#14
A za 2 lata milion...
Odpowiedz
#15
Dla mnie porównywanie /szacowanie kosztu pod klucz to coś jak z pensją - każdego satysfakcjonuje inna.. Standardy są różne. Jedno co jest w miarę racjonalne to liczenie do sso później zależy wszystko od nas, rodzaje ogrzewania, kafle itp. itd Dlatego jak ktoś ma działkę (bo cena działki jest też mega różna w zależności od lokalizacji i mediów) to trzeba przyjąć kosz materiałów na SSO 120 + robota za sso czyli miedzy 50-70 tak jest przynajmniej w mojej okolicy. ja osobiście zmieściłem się 155 z oknami i drzwiami zew, (stan zero w zeszłym roku w tym reszta ale resztę robiliśmy sami) A więc bezpiecznie będzie przyjąć że "z 200" na SSO trzeba mieć. później elektryka z 6-8, tynki z 10-14, posadzki z 4-5, podłogówka woda piec z 40-70, docieplenie z 10-20 ? a reszta to już wasza sprawa czy kuchnia będzie za 30 patyków czy za 10..
u mnie do 155 szacuje ze na gotowo włożę jeszcze 250 wliczam w to podjazd jakiś budynek gosp. ogrodzenie.... czyli ~405 jak nie braknie..

Jeśli to kogoś przeraża to teraz pomyślcie ile kosztuje większy dom
Odpowiedz


#16
Dokładnie tak jak mowisz wszystko zalezo od własnych upodobań.....no ale koszt przeraza z drugiej strony u mnie mieszkanie 67m2 stan deweloperski to koszt 300tys
Odpowiedz
#17
Na cenę wpływa wiele czynników. Rejon Polski , system gospodarczy czy całościowo zleceniowy, materiały jakie zostaną też użyte do budowy . Wiec to tak na prawdę ciężkie pytanie .

Najważniejsze to trafić na doświadczoną ekipę. z uwagi na to, ze późniejsze poprawki mogą kosztować więcej niż zapłacenie komuś doświadczonemu więcej pieniędzy na początku:
https://lukas-budownictwo.pl/stany-surowe/

Od siebie polecam tę firmę z Białegostoku do realizacji stanu surowego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu