Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Realny koszt
#1
Witam... Czy jest ktos w stanie podac realny koszt budowy tego projektu do stanu deweloperskiego w systemie zleconym. Wiem że koszt zależy od poszczególnych firm.....nie wiem...moze jakos mniej więcej
Odpowiedz
#2
200,000-250,000zl
Odpowiedz
#3
250 tys i więcej !!!
350-400 tys na gotowo, wszystko zlecone.
Odpowiedz
#4
wiem sierzant, nie chcialem stresować kolegi sumamiSmile
Odpowiedz
#5
Do deweloperskiego:
- 120-130 materiał na ssz + 40-50 robota
- elektryka + hydraulika - 30 
Tynki 10, posadzka 5.
Elewacja 35

Ceny na dobrych materiałach, raczej z mocnym zapasem.

Czy coś pominąłem?
Sufity?
A niech będzie te 20!

Kotłownia, łazienka, kuchnia - to kosztuje Wink
Odpowiedz


#6
Ceny które podał Michał G. nie są już z mocnym zapasem - to ceny na tamten rok.

Robocizna elektryka kosztowała 3,5 tys - (razem z materiałem 12 tys - bylo kilka dodatków, które kosztowały ~2 tys). W tym tygodniu elektryk, który do mnie przyjechał powiedział, że dziś by wziął minimum 8 tys - bo ma tyle roboty i może sobie wybierać (robił elektrykę dokładnie 12 miesięcy temu)

Robię kotłownię - w której oczywiście nie ma podłogówki - bo to osobny koszt. Ale mam fakturę do zapłaty:
Piec Defro 15kw, pogodynka, 300L wężownica z grzałką + robocizna, łącznie 18 tys zł (z 8% vatem).

W budowie zrobiłem tylko:
- 50m własnego ogrodzenia frontowego bez bramy i furtki (reszta firmy),
- układanie styropianu na podłogę, malowanie.

Cała reszta zlecona - wydałem na budowę wraz z działką około 400 tys. Wykończenie domu i działki około 150 tys.

Wczoraj rozmawiałem z jednym gościem, który przekazał mi, że za sam stan zero chcą uwaga od 8-20 tys - takie dostał wyceny za robociznę, ten za 8 tys termin na przyszły rok! To szaleństwo.
Brakuje rąk do pracy, materiał nie jest problemem poszedł do góry powiedzmy o 10% ale robocizna nawet o 100 - 200%!

Brakuje ludzi do wszelkich prac, co powoduje że jest bardzo drogo. Jeżeli zastanawiasz się czy się budować - rób to natychmiast, bo będzie jeszcze drożej.
Odpowiedz
#7
Cześć!
Ile z tych 400 tyś to sam dom (bez zakupu działki i jej zagospodarowania)?
Właśnie próbuję oszacować czy stać mnie na ten dom a w grę wchodzi tylko budowa systemem zleconym....
Odpowiedz
#8
Za samą budowę 330 tys - bez przyłączy i opłat jakichkolwiek. Wydaje mi się, że w tym roku to zupełnie nie realne.
330 tys budowa - bez sprzętu, dojazdów, młotków itp. na co wydałem dodatkowo około 20-30 tys
70 dzialka (zakup)
20 tys przylacza (studnia + gminna kanaliza i woda, prąd)

Jak będą chetni podeślę Excela gdzie mam wykalkuklowane prawie do złotówki, gdzie są wliczone nawet koszty podziękowań lub wyżywienia. Jednak jak ktoś sie zastanawia tzn. że da radę Smile pod warunkiem, że weźmie pod uwagę scenariusz pesymistyczny.
Odpowiedz
#9
Rozmawiałem z budowlancem który ogolnie ma mi zrobic wycene do stanu surowego zamkniętego.....2 tyg temu skonczyl budowe domu pod klucz 103m2.....materialy i robocizna bez dzialki, calej papierologi, ogolnie wszystkich kosztow poczatkowych to 360 tys....w następnym roku bedzie juz ok 400. Projekt mam ale raczej odpuszczę sobie budowe bo przerazil mnie koszt a na sytstem gospodarczy nie moge sobie niestety pozwolic
Odpowiedz
#10
(05.08.2019, 22:24)Emil841 napisał(a): Rozmawiałem z budowlancem który ogolnie ma mi zrobic wycene do stanu surowego zamkniętego.....2 tyg temu skonczyl budowe domu pod klucz 103m2.....materialy i robocizna bez dzialki, calej papierologi, ogolnie wszystkich kosztow poczatkowych to 360 tys....w następnym roku bedzie juz ok 400. Projekt mam ale raczej odpuszczę sobie budowe bo przerazil mnie koszt a na sytstem gospodarczy nie moge sobie niestety pozwolic

to jest cena za SSO czy deweloperski? no bo jeśli deweloperski to ok, ale jeśli tylko SSO to jedna wielka masakra i spokojnie da się znaleźć taniej (nawet systemem zleconym). sam mam powiększony dom względem oryginału (bo 14x10,5m) i materiały łącznie z wiązarami na SSO (bez robocizny) wyszło 90 tyś zł. Za wymurowanie domu w moim regionie (który należy do jednych z droższych w Polsce) chcą około 50~60 tyś zł bez pokrycia dachu. Do tego doliczając pokrycie dachu około 18 tyś zł (100zł/m2) to wychodzi 168 tysięcy za SSO. Przy systemie zleconym dodając do tego około 100 tyś zł i tak wychodzi dużo mniej niż to co podajesz. Szukaj innej ekipy, bo spokojnie za dużo mniejsze pieniądze jesteś w stanie postawić SSO, a za te około ~400 tysięcy to spokojnie nawet przy teraźniejszych cenach powinien być stan deweloperski (kurde to jest ~4 tyś zł/m2 nie licząc działki i papierologii).
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu