Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
mati0618:
Jeśli mam być szczery to mocno kombinowane kształty pomieszczeń. Jeśli jakiś wymiar nie przypasuje pod mebel albo jakiś sprzęt agd to już nic nie przesuniesz. Bardzo dużo powierzchni stracisz na komunikację. Wiadomo że możesz próbować umieścić na ścianach jakieś szafy, ale imo to strata miejsca.


Michał G.:
Zastanawiałem się nad pralką w kotłowni ale to znowu dodatkowe odejście dla kanalizy i nie wiem czy uda się ją tam zmieścić oprócz pieca/zasobnika, dlatego raczej wolę umieścić ją w małym WC.

A u Ciebie jaki sprzęt hałasuje w kotłowni?

Co do spiżarki to masz na myśli taką dodatkową przestrzeń jak na zdjęciu? Nie wiem jaki wymiar byłby sensowny.

   
Odpowiedz
Dokładnie o czymś takim myślałem.
Koszt niewielki - 1 skrzydło drzwiowe lub front jak od szafek kuchennych.
Do przemyślenia - u nas już za późno.

Hałasuje u nas głównie pompa ciepła do CWU.
Jest rekuperator, zmiękczacz, kocioł gazowy, rozdzielacz podłogówki - ale to mniejsze zło Wink

Szpachla - fajna ściana z ciętej cegły.
Mamy podobną w salonie Smile
Odpowiedz
mati0618: tylko odnośnie kotłowni:
-za mała jak na ekogroszek (są na to przepisy)
- i ten komin (pasuje ci w tym miejscu ?)
Będzie bardzo wysoki .
   

Mortar: ponieważ obaj z Michałem bazujecie na moim projekcie,
muszę wtrącić swoje trzy grosze.
-techniczne: 
   
Jest tam wystarczająco miejsca na całą infrastrukturę.
Tak jak Michał mam tam wszystko, łącznie ze zmiękczaczem, rekuperatorem,
piecem gazowym z zasobnikiem, skrzynkami: elektryczną, multimedialną i rozdzielnią
podłogówki. Spokojnie mieści się tam również regał, pełniący rolę małej spiżarni.
I dalej jest tam sporo miejsca.Pomieszczenie jest najzimniejszym miejscem w domu.
Było przygotowane od razu, do pełnienia roli małej spiżarni. Co do umieszczenia w nim pralki,
nie za bardzo to widzę. Chyba że rezygnujemy z rekuperacji, wtedy miejsca jest dużo.
Dalej: hałas. Specjalnie sprawdziłem.Na chwilę obecną poziom hałasu w sypialniach jest na poziomie
pracującego komputera. (wyjątek regeneracja złoża zmiękczacza, wtedy jest trochę głośniej) Jak zawsze powtarzam,
trzeba być świadomym budującym.Od projektu zakładałem, że stamtąd jakiś hałas musi być. Dlatego już na poziomie
projektowania, założyłem w sypialniach szafy wnękowe(dodatkowo będą tłumić hałas). I oczywiście dobrany odpowiednio
sprzęt. Piec "skręcony" do 7kw ,rekuperator z tłumikami itd.

   

Projektowanie domu zacząłem od końca. Od mebli, sprzętu, moich potrzeb. I tak wam tez radzę. Wtedy nie będzie rozczarowania, że czegoś wam brakuje,
a układ pomieszczeń wyjdzie sam.  Smile
Odpowiedz
   
U mnie tak to wygląda.
Piec, CWU, falownik, pellet,prąd, TV, rozdzielacz wpuściłem w scianę 10 sekcji.
Nad piecem planuję reku.
Odpowiedz
Hej. wrzuce nasze rozmieszczenie pomieszczeń. Może komuś się przyda, możliwe że podobne do jakiegos wczesnej projektu. Poczatek bazowlaismy na zamieszczonych tu projektach. Pomieszczenie gosp. nie za duże, ale powinno starczyć (pompa ciepła, zmiekczacz, reku). Nieopisane pomieszczenie to łazienka, na projekcie zaznaczone stopy kominowe, najprawdopodobniej najwyżej jedne komin będzie... Projekt  w adaptacji.
[Obrazek: 82228689_3348599841878812_41435828242360...e=5E90376A]
Odpowiedz


Panie Mariuszu, dla mnie jednostka pompy, stojąca od frontu jest nieakceptowalna.
Będzie szpecić front budynku.
Widać po tym układzie że "domza" nie jest z gumy.  Smile
Ale to tobie ma się podobać.
Odpowiedz
(16.01.2020, 11:25)sierzant napisał(a): Panie Mariuszu, dla mnie jednostka pompy, stojąca od frontu jest nieakceptowalna.
Będzie szpecić front budynku.
Widać po tym układzie że "domza" nie jest z gumy.  Smile
Ale to tobie ma się podobać.

no tak planujemy inny material niz guma Smile

metraz pokoi/ pomieszczen oscyluje  w tych akceptowalnych (oczywiscie minimalnych) (jeśli pominąłem jakaś wielkość minimalna która moze zdecydownaie wplynac na komfort prosze o uwagi,z a które z góry dziękuję Big Grin) . Dodatkowo jest to metraz x2 wiekszy w stosunku do obecnego mieszkania, mysle ze powinno sie nam zyc wygodnie Smile
Z tym umiejscowieniem pompy to pomimo umieszczenia od wejscia pomieszczenia gospodarczego to chcialbym jendostke umiescic najchetniej gdzies od strony kuchni, technicznie zakladam ze wykonalne ? czy generuje jakies dosc wysokie koszty instalacji ? W zasadzie aby skrocic ta odleglosc rozwazalbym polaczyc pomieszczenia spizara z pomieszczeniem gospodarczym , ale moze wystarczy obecna wielkosc.. ? Czytalem ze przy zakresie mocy pompy ktora mam w glowie to moze byc jakies 30m od jednostki wewnetrznej.
Odpowiedz
.....pompy którą mam w głowie.
Ale medycyna poszła do przodu Smile , a tak poważnie
załóż kolego swój dziennik budowy a na pewno podzielimy się 
z tobą naszą wiedzą.Przy pompie jest dużo technicznych aspektów:
-strony świata, straty na odległości jednostki,grzanie wody w upały itd.
Nie chcę zaśmiecać tego wątku.
Odpowiedz
Co sądzicie o takim rozplanowaniu pomieszczeń ?.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Salon bedziesz miał od pólnocno-zachodniej strony, nie myślałeś o tym aby obrócić budynek o 90 stopni? Oczywiście jeśli masz taką możliwość.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości
  
Menu