Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie przyłącze prądu .
#1
Na jakie przyłącze prądu zdecydowaliście się jednofazowe czy trójfazowe ?
Odpowiedz
#2
3 fazy- więcej możliwości , jedna faza to takie minimum. Włączysz kilka urządzeń i będzie mało.
Odpowiedz
#3
3 fazowe jeśli chcesz indukcje bo spora cześć wymaga podłączenie do 2 faz.
Odpowiedz
#4
przy jednej fazie będziesz miał też problem by zrobić tynki maszynowe ( jeśli oczywiście planujesz). U mnie przyłącze prądu było najtańsze. 16kw chyba ok 1300 zł
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
A jak z rachunkami bo czytałem że przy przyłączy 3 fazowym prąd jest droższy .
Odpowiedz


#6
Placisz za 1kwh a nie za fazy. Bynajmniej tak jest w tauronie
Odpowiedz
#7
Ja płacę praktycznie tyle samo jak za budowlany... Jak miałem zużycie 0 kWh to zapłaciłem 180 zł... Teraz ok 210 zl
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
Chyba prąd każdy ma taki sam, tylko w domu robi się różnymi kablami indukcja 5x2.5, pompa ciepła u mnie 5x4 i pod to podłączał się z tynkami maszynowym, wiertnicą, zabezpieczenie c25 i nie ma problemu. Z taurona mamy 13kw wzięte
Odpowiedz
#9
(22.09.2019, 11:34)Kiczka16 napisał(a): Chyba prąd każdy ma taki sam, tylko w domu robi się różnymi kablami indukcja 5x2.5, pompa ciepła u mnie 5x4 i pod to podłączał się z tynkami maszynowym, wiertnicą, zabezpieczenie c25 i nie ma problemu. Z taurona mamy 13kw wzięte
to są właśnie 3 fazy
Odpowiedz
#10
We wniosku na przyłącze do sieci zaznaczyłem , prąd trójfazowy , moc przyłączeniowa 16kW.( tyle jest w projekcie o ile dobrze pamiętam)  . tyle ma być więcej , mniej , jest to gdzieś policzone ?
Znajomy elektryk mówił aby prądem zająć się już teraz , bo postawienie skrzynki możne trwać nawet do roku .
Składam wniosek , robią przyłącz , płacę fakturę , licznik zakładają dopiero wtedy jak stoi dom ( jest instalacja wewn) , tak to wygląda według elektryka .
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu