Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Halickie .
Ta woda to opadowa, leci do mnie z 6 działek jestem na razie najniżej i jeszcze wykop , dwa dni temu miałem że 3 wodospady leciało z 5 godzin zanim wszystko sie uspokoiło , już nie miałem humoru żeby foty robić bo wkur.......wiony byłem strasznie .

Powiedzcie koledzy jaki zakład na prętach słupa i ile mają wystawać ponad fundament
Odpowiedz
Taki etap na sobotę , od poniedziałku do pracy więc znowu po robocie po parę bloczków będzie ale, ma być 5 warstw i wieniec 20x24 tak więc już widać koniec powoli ,


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Koledzy ma ktoś jakieś fotki jak można zaszalować wieniec nad bloczkami fundamentowymi, mam płytę osb tylko nie mam pomysłu jak ją mocować i do ścian z bloczka i jak ją powiązać żeby było ok?
Odpowiedz
niekoniecznie musisz ją mocować do bloczków... kup pręt gwintowany ( ja brałem na allegro bo wyszlo duzo taniej, nie pamiętam chyba fi 8 albo 10 ), potnij na ok 33cm ( z metra bedziesz miał 3 kawałki, bloczek 24cm, płyta 5cm, zostaje 4cm na podkładki i nakrętki). Pręt przechodzi przez płytę i leży na bloczku. Płyta nie spadnie, na górze płyty tez dajesz pręt gwintowany albo klepkę z łaty/kontrłaty. Jak na dole dobrze przykręcisz to szalunek do góry Ci nie pójdzie podczas betonowania. Na tą porę roku to deski lepsze do szalowania. Przy tej metodzie to
Do szalowania 2 osoby minimum... i trzeba odrazu kręcić z dwóch stron ściany płytę osb.
Odpowiedz
Owinę płyty streczem potem przechowam w garażu i będą na górny wieniec.
Odpowiedz


też próbowałem owijać płyty streczem ale sobie odpuściłem :p dużo roboty a i potem jak układałem te płyty do sznura to strecz wystawał i tylko przeszkadzał:p
Odpowiedz
jak bedziesz tymi samymi płytami szalował wieniec to pamiętaj ze taka płyta bedzie już słabsza bo zawsze cos tej wilgoci pochłonie a więc gęściej pręty gwintowane i klepki na górze
Odpowiedz
Może i fakt z tym streczem, może być problemowo , no nic będę improwizował na bieżąco,

Na razie jeszcze walka z piąta warstwą, może do soboty się uporam, to zacznę szalować .
Odpowiedz
płyta OSB kupiona dana do pocięcia do stolarza , powolne szykowanie się do szalowania, jest zimno mokro o 16 już ciemno nie wiem jak to ogarnąć po robocie ,chyba przy latarce czołowej będzie trzeba robić .
Pomysł na szalunki jest taki ,że przyłapać płytę na trzy kołki szybki montaż do muru z obu stron ,wrzucić zbrojenie skręcić prętem gwintowanym u dołu na górę łaty. tak może w pojedynkę ogarnę
Odpowiedz
Dzisiaj z koleżką narożniki zewnętrzne machniete. Płyta na 3 kołki szybkiego montażu 6x60 do bloczka . Teraz puszczę sznurek góra i reszta płyt do sznura to już samemu da radę zrobić.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu