Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Halickie .
#11
W sumie masz rację , z tym kominem , dam stopę a reszta jak coś się urodzi. A co do słyszalności pompy , wentylator jak stoi na zewnątrz jest lub może być słyszany w domu ?
Odpowiedz
#12
W domach gdzie byłem a gdzie zamontowana była pompa ciepła, słychać było ją w środku.
Ale tu niech lepiej wypowiedzą się ci którzy mieszkają w takim domu. Tylko oni już pewnie
jej nie słyszą.  Smile
Odpowiedz
#13
My mamy pompę powietrzną do ciepłej wody użytkowej.
Chodzi w trybie ECO od marca.
Bierze ciepło wyłącznie "z powietrza".
Mamy ją za ścianą sypialni.
JEST SŁYSZALNA
Gdy w nocy się wyłączy, to aż "głucho" się robi w sypialni Smile
Latem woda szybko się nagrzeje i szybko się pompa wyłączy. Zimą gorzej. Zwłaszcza gdy wieczorem pobierzesz ciepłą wodę idziesz spać, a pompa "dobija" temperaturę.
Rozwiązaniem może być wtedy wyłączenie ECO i dogrzanie w mniejszym lub większym stopniu grzałką.
Ew. jakaś czasówka w pompie, aby nagrzewała tylko w dzień (większa efektywność). Ale wtedy pobierzesz wodę przed spaniem, przez noc nie dogrzejesz. Czy na rano wystarczy ciepłej wody? Wink
Odpowiedz
#14
ile taka pompa do CWU pobiera prądu? jaki masz model? droga inwestycja?
Odpowiedz
#15
Jeśli chodzi w trybie ECO, to nie pobiera prądu, bo grzałka nie chodzi.
Tyle co wyświatlacz...

Mam zamontowany watomierz. Ale nie odczytywałem.
Łączne zużycie prądu całego domu przez 8 m-cy było na poziomie 1000zł.
Celuję w 1500/rok za prąd i tyle samo za gaz (kocioł + kuchenka gazowa 5 palników - żona sporo gotuje).
Zobaczymy po czasie, bo jeszcze trochę wcześnie z gazem prognozować...

Ja mam taki zestaw:
http://m.ariston.com/pl/pakiet-one-nuo-24-net

Tańsza eksploatacja to jedno, a drugi powód taki, że gaz mamy dopiero od 3 tygodni, a wygodniej jednak myć się w ciepłej wodzie Smile
Odpowiedz


#16
Dzisiaj po robocie  rzeźbiłem bramę z desek , jutro przy niedzieli będę kończył  , to jakieś foty wrzucę ,  nie ma jak w niedzielę popracować ?.

A co do tej pompy, jak by dać 20 cm styro od strony kotłowni , nie będzie tam okien , może by bardziej wygłuszyło wentylator od pompy i by tak nie niosło szumu  do domu .
Odpowiedz
#17
Styropian to beznadziejne wyciszenie, lepiej dać wełnę,
Odpowiedz
#18
A można wełnę na beton komórkowy , myślałem że tylko na drewniane konstrukcje się stosuje
Odpowiedz
#19
U nas pompa Panasonic aquarea 9kw stoi obok kotłowni i w środku jednostki zewnętrznej nie słychać, bardziej obawiam się sąsiada bo do granicy mam 3.5m a jego dom od granicy będzie stał 6m.
Odpowiedz
#20
No i to dobra wiadomość , ja na szczęście sąsiada od strony kotłowni nie będę miał.

Czyny przy bramie,


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu