Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Halickie .
Spoko, dzięki. Jak coś to zostaw info na PW.
Odpowiedz
powoli do przodu , zasyp rozłożony na 3 dni bo szybko ciemno się robi ,po pracy dwie godziny roboty, koparkowy bez problemu przyjeżdża jak trzeba, oczywiście liczy odpowiednio......
Odpowiedz
Można poznać koszty jakie poniosles do tego stanu? Jak nie tutaj tu na priv to byłbym wdzięczny Smile
Odpowiedz
będę robił jakieś podsumowanie kosztów ale dopiero po nowym roku teraz brak czasu praca zawodowa .
Odpowiedz
(08.12.2020, 17:17)Debol napisał(a): Można poznać koszty jakie poniosles do tego stanu? Jak nie tutaj tu na priv to byłbym wdzięczny Smile

Stan "ZERO" na gotowo z chudziakiem (15-20cm, tak mi się zagescilo duża zagęszczarka 500-setką i nie chciało mi się równać dokładnie, 21.5m3 betony B15), 8 warstw bloczków betonowych cały koszt z moją robotą 29200zł.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


na ta chwile materiały ok 21000, jeszcze z 2 bryki piachu, chudziak+ prowadzenie , koparka, kanaliza więc w sumie ok 28000 wyjdzie, prawie drugie tyle pochłonęły inne koszty takie jak narzędzia ,projekty, pozwolenia ,kierownik i wiele innych , których nie sposób wyliczyć bo jest tego dużo niby drobnica ale codziennie coś trzeba wydać i podejrzewam że tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. podobnie wyjdzie jak u owca886, jak robocizna we własnym zakresie oczywiście
Odpowiedz
Śniegi się rozpuściły i taki widok , dzisiaj pierwszy raz na działce od grudnia, wody w h....j. wrzuciłem pompę na parę godzin , trzeba zacząć osuszać środek , żeby kończyć zasyp, w środku ruchome piaski bo glina nie przepuszcza , nie wiem ile mi to zajmie ale będzie walka
Odpowiedz
Witam zdecydowałem że muruje ściany a, chudziaka i kanalizację, zrobię jak piasek wyschnie

Wsypane jeszcze dwie bryki piasku, i jadę z pierwszą warstwą.
Odpowiedz
Też jechałem ze ścianami, dopiero później robiłem wylewkę i kanalizę.

Nie robiłeś żadnego odwodnienia dookoła? Widzę że stoi Ci woda, powiem tak, ja na początku też nie zrobiłem odwodnienia i żałuje. Robiłem drenaż i odwodnienie już mieszkając, proponuję Ci zastanowić się nad tym teraz.
Odpowiedz
(14.04.2021, 18:33)tomzet napisał(a): Też jechałem ze ścianami, dopiero później robiłem wylewkę i kanalizę.

Nie robiłeś żadnego odwodnienia dookoła? Widzę że stoi Ci woda, powiem tak, ja na początku też nie zrobiłem odwodnienia i żałuje. Robiłem drenaż i odwodnienie już mieszkając, proponuję Ci zastanowić się nad tym teraz.

Fundamenty obsypane rodzimym a to gliniasty mix, tak więc woda jest powierzchniowo. myślę że opaska z kostki zrobi robotę i odprowadzi wodę opadową od domu

Zacząłem murować i znów pauza deszcz pada czwarty dzień., Czekam na poprawę pogody i wracam do klocków
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu