Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Skwierzyna
#11
Panowie, raz już tylko powiem, 
nie cytujcie się nawzajem,
jeśli nie ma takiej potrzeby !!!
Tego się później nie da czytać.
Odpowiedz
#12
Będę miał 6 warst bloczków na której warstwie zrobic przepust na kanalizację i wentylacje do kominka? Czy wentylacja może być powyżej bloczków czy trzeba zrobić w bloczkach przepust?
Odpowiedz
#13
Jeśli zrobisz w ścianie fundamentowej, to będziesz pobierać powietrze spod poziomu gruntu?
Albo na najwyższej warstwie ściany fundamentowej (jeśli będziesz mieć wystarczająco miejsca na kratkę), albo na piewszej warstwie ściany nośnej.
Popatrz w mój dziennik. Puściłem pod posadzką, ale otwór mam wyżej, żeby kurzu i piasku nie nawiewało.

A przepust na kanalizę zgodnie z projektem po adaptacji.
Odpowiedz
#14
Ja zrobiłem na pierwszej warstwie nosnej i poscilem plaski kanal w styropianie. Co do kanalizy to rob tak jak ci wyjdzie spadek. Nie mozesz zrobic zbyt nisko
Odpowiedz
#15
        Coś poszło nie tak. Dlaczego tak się stało? Podłoże było zbyt wilgotne?
Odpowiedz


#16
PierwsZa warstwa 50/50 z woda ja malowałem 3 x i było ok wiadomo ze na mokre sie nie maluje i tak samo temperatura 5stopni + wiadomo bez deszczu
Odpowiedz
#17
Nie rozrabiałem z wodą. Powierzchnia przy malowaniu była stosunkowo sucha. Ale gdy pomalowałem zaczęło kropic i delikatnie woda zostawała
Odpowiedz
#18
Ja bym sie tym zbytnio nie przejmował przykleił bym papę i tyle bardziej uważaj jak już bedziesz bloczki malował pamiętaj pierwsza warstwa 50/50 z woda i pózniej normalnie nierozcieńczonym ja w sumie robiłem 3 warstwy najlepiej to zrobic jak beton jest suchy w pogodzie bezdeszczowej u mnie było już trochę zimno deszcze tez na szczęście nic sie nie stało miejscami widać ze klej styropianu za bardzo nie trzymie bo jak sie ręka odepchnie to lipa trochę
Odpowiedz
#19
Witam sąsiada :Big Grin  ze Skwierzyny i z niedalekiej ulicy :Big Grin Jak masz jakieś pytania pisz albo podejdź ja mam już etap dachu - dachówki (mam pełne deskowanie i papę) w domza150tyś
Odpowiedz
#20
Będzie czas to wpadnę zobaczyć na budowę matjar92

Jaka może być różnica między długosciami ścian bo u mnie na jednej ze scian bloczków fundamentowych jest 1.5 cm zrobiłem tak bo inaczej przekontna by się nie zgadzała o te 1.5 cm czy może tak zostać. Błąd był po stronie geodety ponieważ jak wymierzał ławy drutowe na jednej z przekontnej było 1.5 cm różnicy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu