Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd)
#11
Reasumując:

                                Projekt                                                                            Odbiór domu


-bezwzględnie gaz (oddzielne pozwolenie na budowę)                                                                                                         protokół szczelności + rachunek za gaz
- woda                                                                                                                                                                           protokół odbioru końcowego z wodociągów(gminy)
-projekt oczyszczalni,szamba,kanalizacji                                                                                                                             atest + protokół z próby szczelności od KB
- projekt przyłącza prądu                                                                                                                                                  rachunek za prąd (PGE ENEA)
-geodeta                                                                                                                                                                         inwentaryzacja geodezyjna
-kominiarz                                                                                                                                                                       opinia kominiarska
Odpowiedz
#12
Do odbioru potrzeba:

- dziennik budowy
- mapa inwentaryzacyjna od geodety (od 700zł)
- opinia kominiarska (od 150 zł)
- protokół odbioru końcowego z wodociągów (0 zł)
 (jeśli nie ma kanalizy, to dodatkowo atest szamba + protokół z próby szczelności od KB).
- prąd i gaz - rachunek/faktura/umowa
- protokół z pomiarów elektrycznych (u mnie 200zł)

Jakieś papiery z nadzoru do uzupełnienia - oświadczenia inwestora i KB o uporządkowaniu, zagospodarowaniu działki itp. - bezkosztowo.

Niektóre starostwa/urzędy wymagają pieczątek od kierowników branżowych - sanitarny lub elektryczny.
Odpowiedz
#13
Michał świetnie to napisał. Ja nie miałem protokołu z pomiarów elektrycznych i w zupełności wystarczył rachunek z Enea.
Michał nie ujął tylko protokołu szczelności z gazu.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#14
Ale chyba macie wbite w dzienniki budowy np. wykonanie elektryki ?
Czy tak bez żadnego wpisu, macie rachunek i tyle.  Smile
Odpowiedz
#15
U mnie w dzienniku jest protokół odbiorczy od elektryka z 2 pieczątkami... dwóch elektryków...
Odpowiedz


#16
(10.01.2020, 19:24)lkgalant napisał(a): Witam serdecznie , chciałbym Was zapytać ile liczyli sobie u Was projektancki za projekty instalacji i przyłączy ? Za sama  adaptacje liczą sobie od 3.000 do 4.000 zł  a projekty następująco :
- projekt przyłącza wodnego                   - 1300zł
......
U mnie 
- przyłacze wod-kan 600zł
- projekt gazu wew-zew 700zł

W projekcie jest rozrysowane CO. i instalacja elektryczna więc za co chcą kasę ? radzę zmienić projektanta .
Odpowiedz
#17
U mnie projekt instalacji gazowej 800zł przez maila. Zobaczymy na żywo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu