Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cena za fundamenty
#11
Murowałbym sam ale na rogach mam słupy i chyba trzeba by zacząć od szalowania i zalania i do tego pierwszy burak Angry przy zalewaniu ławy nie dopilnowałem zbrojenia słupa i wyszło nie symetrycznie. pręty po jednej stronie  od krawędzi ławy ok 24 cm z drugiej str ok 17cm  tak samo bednarki ale tutaj to jakieś 2 cm i wiem jak to naprawić ale ze zbrojeniem zupełnie nie .
Odpowiedz
#12
Jak mamy pomóc to: zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia.
Odpowiedz
#13
Spokojnie zbrojenie można wygiąć nie ma z tym problemu, a narożniki wylej jak wymurujesz ściany. Ewentualnie wylejesz sobie szersze słupy, jak wygniesz pręty to one na dole będą odstawać od ściany. Zbrojenie musi być w otulinie betonowej. Zamiast słupa o szerokości 24 cm wylejesz nawet taki szeroki jak ława czyli około 60cm,
Odpowiedz
#14
ok, jak będę na działce to porobię kilka fotek
Odpowiedz
#15
rozumiem, tylko więcej zabawy z ociepleniem
Odpowiedz


#16
bez przesady 20 minut więcej roboty.
Odpowiedz
#17
pytałem konstruktora mówił , że można też ponawiercać otwory w ławie i osadzić nowe pręty już w osi ławy
Odpowiedz
#18
Tak jak koledzy piszą:
Słupy na ścianie fundamentowej to pikuś.
Wymurujesz ściany, po bokach szalunek z desek lub osb. Dla świętego spokoju w poprzek 3 pręty gwintowane. Po rozszalowaniu obetniesz je flexem.
Betonu namieszasz w betoniarce.
Polecam z Castoramy Altrad 150l.
Do murowania fundamentów sprawdziła mi się doskonale. I odsprzedałem za "godne" pieniądze.
Robota nie jest zła.
Odpowiedz
#19
od zewnętrznej strony budynku pręty od słupa będę wyginał do środka  zaraz przy ławie i na  te wygięte pręty położyć papę i po sprawie chyba   Cool pózniej przy izolowaniu pionowym w tym miejscu dociąć xps-a. dobrze myślę ?
Odpowiedz
#20
jaką papę będziesz stosował mi proponują rodzaj:

papa termozgrzewalna wierzchniego krycia grubość: 5,2 mm SBS , giętkość w niskich temperaturach: -20 stopni wkładka: włóknina poliestrowa 250 g/m2 ale nie wiem czy to nie przerost formy na treścią.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu