Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena okien
#11
Już mi wodę z mózgu zrobili ci "szpece" od okien...
Każdy swoje chwali i niby przypadkiem oferuje coraz droższe rozwiązania...
Jak się wkurzę, to kupię najzwyklejsze okna z roletami nadstawnymi za 12 tys. 
I się będę śmiać, że 5-10 tys. zostanie w kieszeni.

Najwyżej kupię za te pieniądze kilka ciepłych swetrów dla siebie i rodziny!  Rolleyes
Odpowiedz
#12
Wadą takich rolet jest brak możliwości dobrego przykotwienia puszki rolety do wieńca. Obowiązkowo taka roleta musi być przykręcona do wieńca. Ja powiększyłem okna do dwóch metrów i też będę montował zintegrowane rolety. Najważniejszy jest montaż prawidłowy. Mostkiem termicznym się nie przejmuję , nie ma mowy aby ci przez taką roletę wiatr wiał.
Odpowiedz
#13
Cały czas przeprowadzam "burzę mózgów".
Rozwiązaniem wydaje się jeszcze zastosowanie "poszerzeń ramy". Przy całym domku to koszt rzędu ok. 800 zł.

A jakie macie opinie odnośnie krytych zawiasów?
Odpowiedz
#14
Dlatego ja dałem nadproże od środka z betonu komórkowego i na to 12 cm styropianu. Możesz Michał tak zrobić. Czasem tak obrabiamy okna że z zewnątrz jest poszerzenie systemowe na to od środka przyklejamy xps siatka, klej i tynkujemy.
Mnie też szczelny montaż nie przekonywał ale widzę jak teraz pianka wygląda. Ja robię szczelny montaż po swojemu, czyli na piankę daje silikon.

Wiać nie będzie ale do kasety będzie nawiewach zimne powietrze i będzie to duży mostek. Można zastosować ewentualnie lepszy i grubszy styropian w środku.
Jeśli chodzi o ukryte zawiasy to nie robiliśmy ich z jednego względu czyli cena. Wizualnie takie okna dobrze wyglądają i tyle.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#15
Uw=0,75 to bardzo dobra wartość.
Tylko powinna być podana osobno dla każdego okna - będzie się różnić w zależności od wielkości i rodzaju okna.

Profil Veka 82 bardzo porządny.
Też głównie na tym profilu się skupiam.
Parametry dot. przepuszczalności światła i dźwięku są poza moim zainteresowaniem. Nie zwracam na nie uwagi, więc się nie wypowiem.

Chciałem napisać, że spoko cena za okna tej klasy, ale widzę teraz, że żaden szał.
Masz mało okien.
Ja mam porównywale wyceny, za okna na tym samym profilu, ale obwód okien mam ponad 44m, powierzchnia prawie 17,5 m2.
Odpowiedz


#16
Porównuję powierzchnię i obwody...
Albo masz mniejsze okna, albo coś jest źle policzone...

Aż się pofatygowałem:
wziąłem kartkę i długopis i obliczyłem obwody i powierzchnię swoich okien. Zgadza się. 
Mam 7 okien.
Łącznie 44,2mb ramy i ok. 17,5 m2 szkła.
Odpowiedz
#17
Taka rada tylko weźcie sobie poszerzenie albo zwróćcie uwagę na montaż okien które są "do ziemi" bo często ludzie to olewają i potem okien nie idzie otworzyć. Dając do wyceny okna mało kto to w ogóle proponował a ja bym okna bez poszerzenia nie zamontował. Jak widzę potem te okna postawione na cegłach itp to nie wygląda to solidnie
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#18
Pisząc o poszerzeniach masz na myśli tylko te okna, które dochodzą do ziemi?
W przypadku pozostałych okien myślę o "ciepłych parapetach"  z xps. Nie jest to duży koszt.
Odpowiedz
#19
Dokładnie tak. Skrzydło okna jeśli nie ma dobrego podparcia niestety nie będzie dobrze funkcjonować. Czasem też zdarza się że kliny są tak ułożone że przy dalszych pracach trzeba je ucinać lub coś kombinować. Kliny drewniane też nie są dobrym pomysłem. Dobre okna to jedno montaż to drugie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#20
To dając takie poszerzenie dźwignię się okno i zrobi się większy próg. Czy potem i tak to wszystko wylewka wyrówna?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu