Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki stelaż wc ?
#1
Grohe lub Geberit.
Przeważnie około 600 zł za sam stelaż.
Niby taki sam sprzedają w Castoramie I LeroyMarlin za 650-750 zł jako "Zestaw miska + stelaż Grohe".
Tylko stelaż niby Grohe, ale miska chińska NoName.

Jak dobrze poszukasz, to za około 610zł kupisz zestaw Grohe 5w1.
Normalnie (3w1) masz:
- stelaż
- przycisk
- uchwyty montażowe.

Te 5w1 mają dodatkowo:
- zestaw Fresh 
- jakaś mata tłumiąca pod miskę.

Ten Fresh to niby możliwość otwarcia "okienka" pod przyciskiem i wrzucenia tabletki odświeżającej. W praktyce tego nie używałem, ale jak najbardziej kupiłem 2 zestawy Grohe za 608 zł sztuka + łączny koszt przesyłki 19 zł. Zobaczymy niedługo jak będzie się sprawować.

Bezpiecznie kupić sam stelaż. Miski podobno pasują wszystkie. Chyba, że brać ten zestaw z Casto. Tania miska albo spełni swoją funkcje I nie będzie Ci przeszkadzać, albo jak za 50 zł, to ją wyrzucisz po roku i kupisz "porządną".
Odpowiedz
#2
U mnie:
stelaż geberit up100
miska cersanit oval
Odpowiedz
#3
Też mamy miski Cersanit Oval City.
Stelaże Grohe Rapid SL Fresh (5w1). 
Przycisk szukałem i znalazłem Cosmopolitan.

Bidetu nie chcieliśmy.
Odpowiedz
#4
Trochę zasięgałem opinii znajomych, ale też poczytałem internety przed kupnem stelaża i zdecydowałem się na Grohe Rapid SL 5w1.
Po pierwsze mam taki teraz w mieszkaniu i przez 7 lat, odpukać, działa świetnie, koszyk na kostki barwiące i łatwość aplikacji rewelacja.
Generalnie największą zaletą tego stelaża jest to, że działa pneumatycznie, a nie mechanicznie. Sąsiad np. geberita już 2 razy na gwarancji naprawiał, więc postawiłem na grohe.
Gama przycisków szeroka, narazie zakładam z zestawu, chromowany, ale z czasem pewnie wymienię na biały albo czarny.
Co do misek, to my kupiliśmy oczywiście bezkołnierzową cersanit crea w wersji prostokątnej, bo ta polecana przez grohe czyli model bodajże GAP, miał co prawda powłokę, której cersanit nie ma, ale opinie na necie były słabe, że chlapie, że deska odpada, że nie da się jej wypiąć tylko trzeba się szarpać, że wolno opada tylko przez pierwszy miesiąć itp. itd.
przed obudowaniem stelaża musisz mieć miskę bo są dwa rozstawy śrub wieszakowych, przeważnie jest to 18cm ale są miski które mają ten szerszy, a przy mntażu wkręca sie szpilki w stelaż i wycina w kafelkach na nie otwory, da się to później przerobić ale po co jak i tak ten zakup jest konieczny. No i wysokość miski od gotowej podłogi może być różna, a z tego co pamietam ustawiałem między chyba 42 to mi wyszło na linii 100cm na stelażu 99cm od gotowej podłogi więc jakby go o 1cm opuściłem.
Odpowiedz
#5
(28.02.2019, 09:49)MMichał napisał(a): Gama przycisków szeroka, narazie zakładam z zestawu, chromowany, ale z czasem pewnie wymienię na biały albo czarny.

Proponuję od razu poszukać zestawu z takim przyciskiem, jaki Cię interesuje docelowo.
Zestawy różnią się modelami i kolorami przycisków.
Rozróżnisz to najłatwiej posługując się kodami fabrycznymi.
Kupno samego przycisku Grohe to może być koszt nawet 200 zł/szt.
Lepiej od razu o tym pomyśleć.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu