Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyste powietrze
#31
(01.02.2019, 11:04)lukas0685 napisał(a): Byłem na spotkaniu , nie wiem czy tylko u mnie w regionie taka parodia jest. Na piec to nie masz szans. U nas było tak ,że jak się chciało coś dostać to budynek musiałbyć odebrany.

u mnie nie ma takiej opcji zresztą regulamin tego projektu mówi inaczej...
jak dostanę dotację wrzucę info na forum
Odpowiedz
#32
Liczyć, że dostaniesz na piec?jak dostaniesz to daj znac
Odpowiedz
#33
(01.02.2019, 11:14)lukas0685 napisał(a): Liczyć, że dostaniesz na piec?

W poprawiony regulaminie jest teraz piec i jego montaż

...."Instalacja kotła na paliwo stałe (węgiel lub biomasa) 
 Dopuszczalny rodzaj paliwa – węgiel, którego parametry są określone w instrukcji eksploatacji kotła oraz obowiązujących przepisach prawnych lub biomasa, wg poniższej definicji. 
 Biomasa – pochodzenia leśnego i rolniczego, tj. różne formy drewna niepełnowartościowego, które nie spełnia wymagań jakościowych wymienionych w normach określających wymagania i badania dla drewna wielkowymiarowego liściastego, drewna wielkowymiarowego iglastego oraz drewna średniowymiarowego dla grup oznaczonych jako S1, S2, S3 oraz nie będąca materiałem drzewnym powstałym w wyniku celowego rozdrobnienia tego drewna, różne formy słomy, traw i roślin energetycznych, niepełnowartościowe ziarna zbóż. 
 Zakupione i montowane kotły na paliwa stałe (w tym na biomasę) muszą spełniać w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń minimum wymagania wynikające z przepisów określonych w środkach wykonawczych do Dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 (ekoprojektu) w szczególności w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe. 
 Nie dopuszcza się kotłów, w konstrukcji których stosowany jest ruszt awaryjny. 
 Dodatkowo źródła ciepła muszą spełniać wymogi prawa miejscowego. Uwaga: dla budynków istniejących w których zamontowane jest źródło ciepła tj. kocioł na paliwo stałe (węgiel lub biomasa) musi spełniać co najmniej 5 klasę normy europejskiej EN 303-5:2012 lub nowszej...."  


i jeszcze jeden fragment

..."Dla nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych 
I. węzeł cieplny z programatorem temperatury wraz z wykonaniem usługi montażu nowego źródła ciepła; 
II. pompa ciepła z osprzętem wraz z wykonaniem usługi montażu nowego źródła ciepła; 
III. kocioł gazowy kondensacyjny ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą, układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin, zbiornikiem na gaz wraz z wykonaniem montażu nowego źródła ciepła; 
IV. kocioł olejowy kondensacyjny ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą, układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin, zbiornikiem na olej wraz z wykonaniem usługi montażu nowego źródła ciepła; 
V. materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego wraz z wykonaniem usługi montażu nowego źródła ciepła; 
VI. kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz. Urz. UE L 193 z 21.07.2015, s. 100) wraz z wykonaniem usługi montażu nowego źródła ciepła;..."


U mnie z kolei kręcili nosem na gaz i węgiel ponieważ nie są to odnawialne źródła energii...
Odpowiedz
#34
To muszę sie wybrać do urzędu bo widzę , że sie zmieniło. Czyli jak dostaniesz to normlanie ci zwrócą koszty kotła?
Odpowiedz
#35
(01.02.2019, 11:26)lukas0685 napisał(a): To muszę sie wybrać do urzędu bo widzę , że sie zmieniło. Czyli jak dostaniesz to normlanie ci zwrócą koszty kotła?

zwrócą tylko jakiś procent w zależności od dochodu. im więcej zarabiasz tym mniej dostaniesz...
Odpowiedz


#36
To chyba nie warto tracić czasu
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu