Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyste powietrze
#1
Napisałeś więcej, niż jest na stronie Funduszu http://www.wfosigw.pl/strefa-beneficjent...amy2018/OF
Czekam, aż w mojej gminie coś się ruszy ze spotkaniami, bo chętnie bym z tej oferty skorzystał. Na razie mamy drugą połowę sierpnia i cisza...
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#2
Ciekawe jak to dokładnie będzie działać. Czy firmy które sprzedają i zakładają pompy biorą załatwienie dofinansowania i zwrot montażu od gminy na siebie? Czy raczej na początku za wszystko wykladamy że swojej kapsy i na nas spada "kopanie się z koniem".
Wiem jak to wygląda u mnie, na Śląsku, jeśli chcemy zmienić stare piece węglowe na nowe.
Odpowiedz
#3
Coś drgnęło. Na stronie mojej gminy wreszcie pojawiła się informacja o spotkaniu informacyjnym - ma być w ostatnim tygodniu września.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#4
Duży plus za artykuł :-) chce montować ogrzewanie w postaci pompy ciepła i przed chwilą zobaczyłem że w mojej gminie jest informacja o programie :-D

--> https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/
Odpowiedz
#5
Byłem dzisiaj na spotkaniu w sprawie tego programu. Dla nowych budynków ma być dopłata do źródła ciepła wraz z przyłączem (np. gaz lub pompa). O oknach i ociepleniu podobno nie ma mowy dla nowych budynków. W ciągu podobno dwóch tygodni ma być regulamin a program ruszy jeszcze przed wyborami bo mają ciśnienie. Teraz rusza ostatnia tura spotkan informacyjnych ale terminy i miejsca tylko na stronie ministerstwa. Można też mieć fotowoltaike ale na kredyt. Dla źródła ciepła po przekroczeniu progu dochodu ma być 7% dofinansowania i 23% zwrotu z pita (tak ja to zrozumiałem).
Odpowiedz


#6
A montaż WM z odzyskiem ciepła też jest brany pod uwagę? W jednym z artykułów był wymieniony...
Odpowiedz
#7
z tego co mi mówił gościu wm nie jest możliwa do dofinansowania w nowych budynkach (nie wiedzieć czemu) ale dopiero jak będzie regulamin i opis szczegłóowy to się okaże. 3 razy go o to pytałem i podobno tylko źródło ciepła wraz z przyłączem (dofinanansowanie) i fotowoltaika (kredyt)
Odpowiedz
#8
Ja mam spotkanie za tydzień.
Dla nas pewnie zostanie tylko dopłata do ekologicznego źródła ciepła. Pewnie chodzi o to, że nasze domy muszą spełniać warunki techniczne obowiązujące teraz, roku uzyskania pozwolenia na budowę. A te są bardziej wyśrubowane, niż normy sprzed 10-15 lat. Tyle że jak teraz ludzie masowo zaczną wymieniać okna i docieplać domy, to zaraz pojawi się grzyb, bo wentylacja grawitacyjna (powszechna w tamtych latach) wymaga okien z nawiewnikami. Nie wszyscy o tym pamiętają.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#9
No git tylko jej ktoś chce dostać dotacje na docieplenie już wybudowanego budynku musi takie mieć docieplenie żeby spełnić warunki przegrody 2021!! Już widzę jak będą ludzie brali dotacje na ocieplenie....
Odpowiedz
#10
Jadę w piątek na spotkanie. Dzwoniłem zapytać o szczegóły i najważniejsza sprawa dotyczyła określonych parametrów aby w ogóle dostać dofinansowanie -> http://www.ceb.com.pl/program-czyste-powietrze/
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu