Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny materiałów 2018
#21
Muszę Cię niestety zmartwić ):, Nie wiem czy w przyszłym roku coś się poprawi. Ceny materiałów zaczęły rosnąć w pierwszym kwartale 2017r, najpierw w niewielkim tempie, a lawinowo już od 2018r. popyt na materiały w znacznym stopniu napędza program mieszkanie + (na razie 2 tys. mieszkań, docelowo 25tys !!!.). No i oczywiście jak słusznie zauważyłeś developerka.
Odpowiedz
#22
Witam. Tak jak pisałem już gdzieś w którymś wątku, cytując wypowiedź pana Ryszarda Kowalskiego- Prezesa Związku Pracodawców - Producentów Materiałów Budowlanych, wzrost cen materiałów nie jest niczym uzasadniony a podyktowany jedynie chęcią zysku hurtowni i składów budowlanych, napędzany sztucznie utrzymywanym przekonaniem że na rynku jest powszechny ich niedobór. Deweloperka nie zaopatruje się składach a planuje zamówienia u producenta i to jest od początku roku brane pod uwagę. Producenci zapewniają że produkują materiał w prawie niezmienionych cenach a dostawy realizują terminowo. Materiały prawie wszędzie dostępne są od ręki (przy czym od ręki należy rozumieć 3-7 dni od zamówienia do dostawy). Hurtownicy i składy budowlane podpierają się danymi GUS-u o rekordowej liczbie wydanych pozwoleń na budowę co przekłada się w ich mniemaniu na "czystki w magazynach". Rzeczywistość jest jednak trochę inna a duży udział w tym rekordzie mają inwestorzy którzy "rozpoczynają " budowy aby zdążyć przed przepisem dot obliczania max współczynnika Ep dla budowanego domu (obiektu). W latach 2016-2020 wynosi on póki co 95kW/m2 na rok a od 2021 będzie wynosił 70kW/m2 na rok co w zasadzie oznacza budowę domu pasywnego a co za tym idzie - o wiele droższego tym bardzie że będzie też ciśnienie na spory udział wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.


 
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#23
gregorrek, prawda jest po środku. Popyt napędza podwyżki , i wszyscy chcą na tym zarobić.
Odpowiedz
#24
Panowie!
ministrowie oddadza nagrody na Caritas i odpiszą sobie to jako darowiznę. Szukanie logiki w przepisach jeszcze nigdy nie było takie trudne Smile

Ja tam sobie jeszcze poczekam z budową bo akurat mam taką możliwość. Jak będzie drożej to będzie drożej. Ludzie nie będą już tyle budować / kupować wybudowane a co za tym idzie budowlanka zaliczy przysłowie przyziemienie twarzą. A jak budowlanka stoi to inni też stoją. A co zrobić aby nie przyziemiła ? a no ulgi i dofinansowania. Może same ceny materiałów nie stanieją ot tak ale będzie można sobie to wszystko trochę inaczej finansować.

PS Lublin czasem jest tak beznadziejnie że tylko śmiech pozostaje Smile
Odpowiedz
#25
(04.04.2018, 17:54)gregorrek napisał(a):  od 2021 będzie wynosił 70kW/m2 na rok co w zasadzie oznacza budowę domu pasywnego a co za tym idzie - o wiele droższego 
W tym zdaniu jest spore nadużycie. Dom pasywny to taki, który ma zapotrzebowanie poniżej 15kW/m2, więc sporo do tego brakuje. Powiem więcej - 70kW/m2 nie spełnia nawet definicji domu energooszczędnego.
Odpowiedz


#26
(06.04.2018, 13:22)marcinur napisał(a):
(04.04.2018, 17:54)gregorrek napisał(a):  od 2021 będzie wynosił 70kW/m2 na rok co w zasadzie oznacza budowę domu pasywnego a co za tym idzie - o wiele droższego 
W tym zdaniu jest spore nadużycie. Dom pasywny to taki, który ma zapotrzebowanie poniżej 15kW/m2, więc sporo do tego brakuje. Powiem więcej - 70kW/m2 nie spełnia nawet definicji domu energooszczędnego.

Zapotrzebowanie 15kW/(m2 rok) owszem ale energii użytkowej do samych celów grzewczych, natomiast całkowite zapotrzebowanie na energię pierwotną budynku pasywnego powinno wynosić około 55 kWh/(m2 rok)
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#27
Mały up z mojej strony. Zacząłem wysyłać zapytania do różnych składów budowlanych. Niestety przez ostatnie trzy tygodnie dostałem tylko jedna wycenę, reszta tj 7innych jeszcze nie dało znać.
To co dostałem na dzisiejszy dzień i to nie wszystko o co pytałem
[Obrazek: b0864672fe43.png]
Odpowiedz
#28
Według tej wyceny nie ma tragedii . Ja większość materiałów zamawiałem na początku roku i ceny bardzo zbliżone .
Odpowiedz
#29
Tylko nie kupuj 20l plastyfikatora
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#30
Ja kupilem 5 litrow plastyfikatora i jakas polowa pewnie zostalaSmile gdyby ktos potrzebowal, to oddam za tigeraSmile pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu