Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ceny materiałów 2018
#1
Materialy nieco poszly do gory, ale w mojej okolicy niewiele a niektore wogole, szwagier wlasnie sie bedzie zaopatrywal w materialy i wypytuje ile za co placilem i ile on zaplaci, takze ceny sa porownywalne. Na pewno ceny uslug rosna i pewnie rosnac beda z uwagi na to ze coraz wiecej roboty i moga ceny niektorzy z kosmosu dawac bo wiedza ze jak nie tu to gdzie indziej a taki co mu sie spieszy albo niezapyta innego to sie zgadza.
Odpowiedz
#2
Jeden z wykonawców powiedział mi, że teraz w 2018 ceny materiałów rosną z miesiąca na miesiąc. I tak jak podwyżki np. w 2015 roku przez cały rok były nieznaczne, tak teraz z miesiąca na miesiąc podobno są znaczące. Do tego dochodzi koszt robocizny. Nie ma już ekip które wybudują ten dom za 20 tysięcy, jest to nierealne. Najniższe wyceny jakie dostałem to 35 tysięcy netto za SSO w województwie śląskim. Przypomnę, że oferty zebrałem od ponad 20 różnych firm, tych większych, jak i tych w których szef jest murarzem i ma tylko dwóch pomocników.

Dodatkowo, jeden facet z dużego składu budowlanego poinformował mnie, że teraz jest duży deficyt jeśli chodzi o materiały budowlane. Na przykład Ytong nie nadąża produkować bloczków, a podobno na ten materiał są już zapisy 2-3 miesięczne w przód i ogólnie w hurtowniach brakuje tego towaru. Czy ktoś spotkał się z czymś takim w praktyce? Ciężko było mi w to uwierzyć, ale z drugiej strony sądząc po tym jak rynek szaleje to jestem skłonny się z taką opinią zgodzić. Być może ma to właśnie związek z podwyżkami i ludzie kupują jeszcze przed sezonem, aby zagwarantować sobie jakąś lepszą cenę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Nie, to akurat w pewnym sensie znajomy.
Odpowiedz
#4
Solbet 24 cm podwyżka 1 zł przez ostatni tydzień
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
Powiem z własnego doświadczenia w tamtym roku solbet w lutym kosztował 6,30zl a teraz już 8,30zł a pewnie w następnym tygodniu pójdzie jeszcze do góry około 0,20 gr z soletem na razie nie mamy problemu gorzej z H+H dają nam tylko jeden samochód na tydzień no i oczywiście duży problem z bloczkami bo jeszcze nie są produkowane na pełną skale po mrozach
Odpowiedz


#6
W lubelskim nie drgnęło cenowo za solbet.
Zamawiałem w lutym, i taka jest cena na dziś.
Odpowiedz
#7
a ja zamawiałem solbet w styczniu i dopiero dzisiaj dostałem. Więc bez względu na cenę mają taki ruch, że ja dostałem jeszcze ciepłe z produkcji.
Odpowiedz
#8
ja zamawiałem dzis z dostawą na pon i finalnie 8,5zł i 4,5zł
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#9
Jak dla mnie to sztucznie podwyższają ceny... Dobrze wiedzą że popyt jest, podaż niewystarczająca, więc cena może spokojnie być windowana w górę. Także dzwonię/pytam o ceny na swój dom ale parcia na konkretny materiał już nie mam. Wyjdzie znacznie taniej z silki, będzie silka, wyjdzie znacznie taniej z ceramiki, będzie ceramika. Dopiero po tym wezmę pod uwagę kwestię robocizny własnej
Odpowiedz
#10
Z siłka to jest jeszcze większy problem Smile w sensie dostępności przynajmniej u nas
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu