Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie przewodów nad sufitem
#1
Cześć ludziska mam pytanie jak planujecie lub jak zrobiliście zabezpieczenie okablowania na sufitem z rigipsów. punkty świetlne wpuszczane pomysł już ktoś mi podrzucił na zabezpieczenie samych punktów (doniczki) ale co z kablami koniecznie peszle ? może jakieś "bezpieczne kable" ? dodam że w planie jest zasypanie wszystkiego granulatem styropianowym lub wełna lub celuloza... jeszcze nie wiem na 100% co nie zmienia fakty że przed tym muszę zrobić oświetlenie bo później to bedzie orka. Pytanie brzmi jak zrobić to dobrze ?
Odpowiedz
#2
Peszle na 100%, łączenia w puszkach powyżej zasypu. Doniczki dobrze zamocuj na gk. inaczej będzie się sypać.
Oblicz dobrze, ile waży granulat. Pamiętaj że obciążenie płyty gk to max 12kg na m2. Nie słuchaj że mnie wytrzyma.
Stelaż tak, ale płyta poleci na dół.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#3
ok czyli będzie dłubanina :/ a co masz na myślil oblicz dobrze ile waży granulat mam miejsca na 50 cm z tego co wiem Ty wsypałeś więcej, a i wełnę dawał Łukasz która waży o wiele więcej niż granulat ? chyba że się mylę ?
Odpowiedz
#4
Wełna nie obciąża płyty, ale granulat już owszem. I tak granulat wełny to ok 30kg na m2.
Jeśli zasypiesz 50cm to obciążenie wyniesie ok 15kg na m2. Dla mnie stanowczo za dużo.
O tym pisałem  Smile.
Odpowiedz
#5
No dobra a Ty masz wsypany granulat styropianowy i dawałeś coś dodatkowo czy wsypałeś tak o te 60cm ?
Odpowiedz


#6
No co ty granulat styropianu (60cm), waży ok 4kg.
Sypać i śmiać się jak szybko to idzie.
Odpowiedz
#7
@sierzant ile punktów świetlnych miałeś u siebie ? Smile
Odpowiedz
#8
30 (doniczki)
7 (kable w peszlach do żyrandoli)
Odpowiedz
#9
odgrzeje kotleta bo chce-niechce zabieram się za to powiedz:

jak duże doniczki dałeś 10cm starczy ?
jak i czym kleiłeś doniczki do gk. ?
czy kleiłeś peszla do doniczki ?
rozumiem ze doniczki ceramiczne, jakieś obserwacje po czasie masz ?

Smile
Odpowiedz
#10
1. Wysokość 108mm,średnica zewnętrzna góry 132mm,średnica zewnętrzna dołu 78mm
2.Pianka niskoprężna(teraz kleiłbym mamutem, jedną poprawiałem)
3.Tak patrz punkt 2.
4.Ceramiczne, tylko jak piękny mam dom  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu