Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik Budowy Świętokrzyskie
Witam.
Długo się zastanawiałem czy zakładać dziennik, ale może komuś on pomoże tak jak mi inne pomogły w decyzji odnośnie budowy tego domku (wielkie dzięki po raz kolejny Michał G. !! Big Grin ). 
Może dzięki niemu wielu ludzi nie popełni moich błędów, które zostaną tu wychwycone.  Liczę na Waszą pomoc, krytykę, wyzwiska.......co komu pomoże Wink  Poprzez założenie dziennika nie będę niektórym zatruwał życia prywatnymi wiadomościami, pytaniami ( Sierżant wie o co chodzi ) tylko postaram się pytać tutaj.
Niestety nie buduję sam, z przyczyn takich i owakich, nie ma sensu się rozpisywać, bo i tak niektórzy powiedzą, że przez lenistwo więc niech tak już zostanie Smile Budowa rozpoczęta 11.2019 roku. Wykonane jedynie fundamenty, w tym roku postaram się lecieć dalej. Układ zmieniony wzorowany na ...............oni będą wiedzieć Smile
Ławy nie były szalowane więc dla odmiany będzie pokazane jak to wygląda ...inaczej, wielu uzna, że źle i mają rację, ale ja taką podjąłem decyzję po zobaczeniu kosztów jakie mi ekipy przedstawiały za szalowanie itp. Plan na początku był taki, aby dom postawić "bez błędów" ale mnie po prostu na to nie stać.
Z ciekawostek mam dodatkowe ściany fundamentowe, żeby można było zrobić zwykły dach oraz strop lany (jeszcze się zastanawiam, ale będzie taka możliwość ). Ściany działowe 18 cm., więc dom troszkę się robi mniejszy.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Cześć Michał Smile
Cieszę się, że założyłeś swój dziennik Wink
Projekt rzeczywiście znajomy Smile
Dużo osób pyta mnie na priv czemu nie zrobiłem łazienki od frontu, jak by to wtedy wyglądało...
Teraz będę je odsyłać do Twojego dziennika Wink
Bałem się komina w jednym z pokojów, że zaburzy układ - u Ciebie dobrze to wygląda. Troszkę się schował w ścianach grubszych o 6,5 cm Wink

Planujesz strop lany?
Na bogato  Big Grin
Gdzie wtedy miałyby stanąć schody?

Drzwi wewnętrzne będą węższe?
Na 80-tki potrzeba 88cm. Na 70-tki chyba za szeroko.
W jadalni okno fix (nieotwierane)?
Zrób szersze. Chociaż ze 200 cm. Ja rozważyłbym teraz, żeby schodziło bardziej do podłogi. Niekoniecznie do samej, ale chociaż troche.
Jeśli zrobisz fix, to praktycznie niezależnie od powierzchni będzie to "najcieplejsze" okno w domu. I raczej najtańsze Wink

Fajnie, że budowa ruszyła.
Powodzenia, trzymam kciuki Smile
Odpowiedz
Cześć Smile
Kominów nie będzie, jedynie stopy wylane.....jakby co. Jeszcze przeliczam odnośnie stropu i negocjuje z wykonawcą, jakbym sam robił na pewno bym się nie zdecydował. Schody na dzień dzisiejszy byłyby normalne rozsuwane (jak u wszystkich), jakbym chciał zrobić coś w przyszłości, wtedy bym gdzieś kręcone wcisnął. Mam na drzwi wewnętrzne 90 cm otwory przygotowane w projekcie więc chyba ok. Z fixami jeszcze walczę znaczy z żoną, nie podobają jej się, tak samo jak okna obniżone więc chyba tak pozostanie.
Jeszcze jedno odnośnie dachu. Jak rozmawiałem o cenie z wykonawcą za robociznę całości SSO powiedział, że cena identyczna czy on robi więźbę czy przyjeżdżają wiązary gotowe więc musiałem to wykorzystać i robić dach tradycyjny, bo po prostu wyjdzie taniej.
Odpowiedz
Michał, czekałem na założenie tego dziennika.
Jak to mawiał t. Gierek: pomożecie ?, pomożemy.
A układ faktycznie coś znajomy.  Smile

....Zrób szersze. Chociaż ze 200 cm. Ja rozważyłbym teraz, żeby schodziło bardziej do podłogi. Niekoniecznie do samej, ale chociaż troche.
Jeśli zrobisz fix, to praktycznie niezależnie od powierzchni będzie to "najcieplejsze" okno w domu. I raczej najtańsze 

Fix 150x210, zupełnie wystarcza.
I wcale nie było najtańsze.

...Bałem się komina w jednym z pokojów, że zaburzy układ
 Coś słabo wyciskaliście tą cytrynę Big Grin . Gdyby, mała łazienka stykała się ścianą z salonem,
nie było by widać zadnego komina.

A tu komin na gotowo:

Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Cześć.
Znajomy układ i to dzięki Tobie się całkowicie przekonałem, że to jest to czego szukałem Smile
Porozmawiam z żoną Smile
Dzięki
Odpowiedz

Cześć,

bardzo fajnie że kolejna osoba zdecydowała się na układ sierzanta. Też zdecydowałem się przenieść łazienkę na część frontową budynku. Za fundamenty więcej tobie zaśpiewali bo masz dwie krótkie ściany ekstra, ale nie przejmuj się, bardzo dużo osób wylewa bez szalowania.
Jeśli można zapytać, jaki koszt adaptacji?
Odpowiedz
Cześć.
Koszt adaptacji 2000 zł. ale to po znajomości więc nie należy brać pod uwagę. Biorąc jeszcze pod uwagę kolejne zmiany, które mam za free.
Ps. O wszystko można pytać jak tylko będę w stanie to odpowiem Wink
Odpowiedz
.....Też zdecydowałem się przenieść łazienkę na część frontową budynku.
Pamiętajcie że ja mam wejście od południa, aczkolwiek i tak tracicie pełną
zabudowę komina (chyba że go nie robicie)  Smile
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Ja zdecydowałem się dać łazienkę na część frontową ze względu na to, że front mam od północy, więc wolałem mieć "ciemno" w łazience niż w pokoju. Jak to będzie wyglądać............projekt tego nie odda, pokarzę jak wybuduję Smile
Odpowiedz
".....Też zdecydowałem się przenieść łazienkę na część frontową budynku.
Pamiętajcie że ja mam wejście od południa, aczkolwiek i tak tracicie pełną
zabudowę komina (chyba że go nie robicie)"

Mało domyślny jestem, możesz to rozwinąć?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu