Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiązary czy więźba
#11
Ja mam dużą działkę poszerzyłem projekt dodałem garaż z przodu jak mi się zechce dobuduje z boku 2 pokoje i będzie cymes. Dlaczego nie chce piętra ? koszty większe, chodzenie po schodach, na poddaszu w lecie ile byś nie połozył wełny będzie cieplej. Wbrew pozorom lepiej z boku coś dostawić jak kombinować z piwnicami tylko działka musi być duża...
Odpowiedz
#12
ja dach zacznę w marcu ( dwuspad 30* ok 200m2) koszt wyjdzie ok 40k ( wiązary 21,5 + dachówka betonowa 12k + łaty i inne pierdoły)
Moim zdaniem wiązary wychodzą taniej, no chyba ze ktoś ma swój las i nie będzie płacił za drzewo.
Odpowiedz
#13
Wracając do tematu: mając wiązary na dachu "domzy"
i więźbę na budynku gospodarczym, widząc jak zachowuje
się jedno i drugie, na więźbę bym nawet nie spojrzał(nawet gdyby była 5tyś tańsza)
W końcu to inwestycja na całe życie.
Odpowiedz
#14
Mam więźbę na garażu od jakiś 3 lat , nie widzę żeby coś się z nią działo złego  , ja zdecydowałem się na zmianę ze względu na GK jako sufit , po prostu tego nie chcemy w tym domu i tyle .

Każdy sam decyduje co chce mieć , a co lepsze okaże się za 20 lat .
Odpowiedz
#15
To co będzie na suficie zamiast gk ?.
Odpowiedz


#16
Przewidziałem tynk .
Odpowiedz
#17
Tynk na co?
Deski, teriva, osb, styropian czy co?

Fakt #9  Smile
Odpowiedz
#18
Jest wyżej teriva.
Odpowiedz
#19
(10.02.2020, 11:33)sierzant napisał(a): Wracając do tematu: mając wiązary na dachu "domzy"
i więźbę na budynku gospodarczym, widząc jak zachowuje
się jedno i drugie, na więźbę bym nawet nie spojrzał(nawet gdyby była 5tyś tańsza)
W końcu to inwestycja na całe życie.

 Możęsz kolego mi wytłumaczyć dlaczego? Ja obecnie mieszkam i nad głową mam belki nie widzę wielkiej różnicy a obawiam sie że przy wiązarach dach będzie bardziej słychać z racji jednolitej bryły i komfort będzie gorszy a ty co miałeś na myśli ?  No i co sie stanie z płytami gk za 20 lat ??
Odpowiedz
#20
Wiązary słychać? Chyba mylisz z więźbą
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu