Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
odpowietrzenie kanalizacji i wyjście kanalizy
#1
cześć jak poprowadziliście odpowietrzenie kanalizacji ? U mnie w projekcie odpowietrzenie kanalizacji jest w narożniku kuchni oraz w ścianie zaraz za prysznicem, z uwagi na fakt, że zrezygnowałem z dodatkowej toalety to architekt wykreślił mi trzecie odpowietrzenie kanalizy w dodatkowej małej toalecie. Odpowietrzenie wykonano z rur pvc75. Robić dwie bruzdy w ścianie na te rury ? Czy może ktoś ma inne rozwiązanie na odpowietrzenie ? Czy istnieje możliwość poprowadzenia odpowietrzenia kanalizy w styropianie na zewnątrz budynku ?

Drugie pytanie dotyczy wyjścia już całej kanalizy z budynku, na jakiej głębokości umiejscowiliście wylot kanalizy ? W pierwszej warstwie bloczków zaraz nad ławą ? Czy to nie ma znaczenia czy w pierwszej, drugiej czy w trzeciej, byleby zachować kąt 2 stopni opadania kanalizy ?
Odpowiedz
#2
wyprowadzenie odpowietrzenia tak jak w projekcie jest kłopotliwe. Ja przeniosłem do spiżarki. Mam jedno- rura 110. co do wyjscia rury to 4 bloczek od góry(u mnie jest 10 i dlatego tak licze) .Nie mozesz za dużego spodku zrobic
Odpowiedz
#3
mozesz wyjsc całą kanalizą gdzie chcesz... w pierwszej warstwie bloczków zaraz na ławie może być za nisko. Wszystko zależy jak daleko bedziesz miał do szamba/oczyszczalni czy kanalizy... Policz sobie ok 2% spadku to 2cm na 1 metr a jak bedziesz miał daleko to już głęboko muszisz kopać... ja dałem zaraz na łwie ale teraz dałbym troszkę wyżej...

a co do odpowietrzenia kanalizy to niektórzy w kuchni wychodzą rurą 50 przez nośną na dwór i lecą po murze do góry a potem rura jest schowana w styropianie... u mnie bedzie rekuperacja i odpowietrzenie kanalizy wpuszczę w komin w salonie w kanał wentylacyjny... dam jedno odpowietrzenie jak będzie za mało to w kuchni dam zawór napowietrzający żeby się ciśnienie wyrównało i myśle ze bedzie ok
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu