Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uziemienie + odgrom
#1
Nie było mnie przy zalewaniu ławy i tak , cztery bednarki są na rogach budynku tak jak w projekcie ( jest to do odgromu chyba ze sie mylę ) jednak 2 bednarki  wyjdą poniżej ściany fundamentowej jak to potem połączyć czy można dospawać lub dożyć kawałki używając tych metalowych łączników czy całkiem z tego odgromu zrezygnować .

Druga sprawa uziemienie bednarka jest na zewnątrz , Łukasz kiedyś też się pomylił ale po położeniu  izolacji poziomej zagięli bednarkę do środka budynku wymurowali ścianę dogięli i było w środku jednak przy takim manewrze u mnie bednarka będzie za krótka zostanie pod chudziakiem można ją sztukować spawać lub skręcić , czy zostawić na zewnątrz ? tylko wtedy będzie trochę przeszkadzało przy klejeniu styropianu
Odpowiedz
#2
zostaw na zewnatrz , w styro sobie wytniesz. Puszkę zrobiem na pierwszym bloczku bk, a do rozdzielni idzie kabel. Potrzebny ci ten odgrom przy takim budynku?
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy odgrom jest potrzebny w projekcie jest otokowy , masz zdjęcie tej puszki ? chciałbym zobaczyć jak to wygląda
Odpowiedz
#4
......można ją sztukować spawać lub skręcić.....
Można.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#5
Też mam podobny dylemat. W projekcie pisze że ma być instalacja otokowa odgromowa. Za bardzo nie podoba mi się ten pomysł i nie widzę takiej potrzeby. Czy jak z niej zrezygnuje mogą robić problemy przy dobiorze? KB może zlikwidować instalacje odgromową?
Odpowiedz


#6
"Prawo budowlane nakłada obowiązek wykonania instalacji odgromowej dla budynków powyżej 500 mkw powierzchni i wyższych niż 15 m. Bez względu na wielkość domu, instalacja odgromowa musi być wykonana, jeśli dom zbudowany jest z materiałów łatwopalnych, np. z drewna."
Odpowiedz
#7
(16.03.2020, 08:08)sierzant napisał(a): ......można ją sztukować spawać lub skręcić.....
Można.
Ale to jest wew. domu masz to w jakiejś puszce aby w razie czego tam zaglądnąć ?
Odpowiedz
#8
Łączenie znajduje się na zewnętrznej ścianie budynku.
Na to poszedł klej i styropian. Bednarka i biegnie
do pomieszczenia technicznego, do puszki kontrolnej,
stamtąd przewodem do rozdzielni. Nie przewiduję potrzeby
zaglądania do tego połączenia.(aczkolwiek dokumentacja
techniczno-zdjęciowa jak zwykle jest)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu