Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konstrukcja sufitu jak wykonać ?
#1
Witam Wszystkich ciężko pracujących na swoich rezydencjach ! 
Zabieram się powoli za sufit podwieszany i generalnie mam dylemat i oczekują cennych rad do rzeczy... Sufit na konstrukcji krzyżowej Knauf lub Rigips na wieszakach noniuszowych i tu prośba wieszaki noniuszowe na 100 % także nie przekonujcie mnie że lepsze inne itp gdyż mam dylemat zupełnie z czymś innym, a mianowicie z kierunkiem profili głównych.
Poniżej przedstawiam rysunek kierunku wiązarów względem ścian + mój pomysł (nie wiem czy dobry) na rozłożenie konstrukcji (kolor czerwony profil główny , kolor niebieski profil dolny).

Jak robiliście u siebie ? tzn. jaki rozstaw profili, wieszaków? Nie wiem do końca jak powinno się to wykonać gdyż przy moim pomyśle rozstaw profili głównych od siebie byłby około 100 cm i wieszaki również 100 cm, i tutaj mam wątpliwości czy nie za rzadko. Czy jest jakaś zasada że np. lepiej dać profile np. co 70cm od siebie i wieszaki co 100 cm, czy może lepiej profile co 100 cm a wieszaki co 70 cm? Jeśli moja koncepcja jest błędna to wtedy kombinacja z dodatkowymi profilami między belkami aby było do czego przykręcić wieszak.\\

Czekam na sugestie!


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Ja u siebie robiłem sufity oddzielnie w każdym pomieszczeniu więc i rozstaw profili był trochę inny w każdym pokoju. Ogólnie profile główne dawałem poprzecznie do wiązarów ( w większości przypadków oczywiście bo nie zawsze to było możliwe) i wieszaki montowane do wiązarów. Tam gdzie nie było możliwości przypiąć wieszak mocowałem deskę między dwa sąsiednie wiązary.
Rozstaw profili dobieraj z tabeli z zeszytu Knauf sufity podwieszane. Lepiej czasami dołożyć jeden profil główny i mieć trochę gęściej niż za rzadko Wink

https://knauf.pl/systemy/d113pl-knauf-sufit-podwieszany-
Odpowiedz
#3
generalnie największy problem jest w salonie, pół salonu wiązary idzie w jedną stronę i pół w drugą, Łukasz z filmu jaki nagrał wychodzi że właśnie tak dawał 1mx1m, tj. 1m profile od siebie , 1m wieszaki od siebie....jeśli bym tak zrobił to byłoby idealnie ponieważ tak na prawdę w salonie i kuchni nie musiałbym robić żadnej konstrukcji dodatkowej. ŁB dał jeszcze wełnę , ja planuję pianę choć jeszcze się waham. Wg Rigips i Knauf kart technicznych profile max od siebie powinny być 100 cm wieszaki natomiast max 90 cm , także na styku, wiadomo że lepiej gęściej , też bym tak wolał ale wtedy komplikacje dodatkowe w zrobieniu tej konstrukcji dodatkowej.

Myślałem też o tym że można byłoby kręcić noniusze po dwóch stronach belki wiązara tam gdzie profil idzie prostopadle do wiązara a tam gdzie idzie wzdłuż robić np. co 70 cm wieszaki.

Drugim pomysłem jaki mam to żeby dać gęściej profile w miejscu salonu gdzie idą prostopadle do wiązara, a tam gdzie równolegle po prostu wieszaki gęściej i tyle , ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Konsultowałem ten temat z Krzyśkiem z kanału remont for you i on mi powiedział że dla siebie spokojnie by tak zrobił 1mx1m, przy pojedynczej płycie i pianie na górze.
Odpowiedz
#4
W projekcie wiązarów są tylko 2 z rozstawem 1m, reszta gęściej więc się nie przejmuj. Tam gzie profil wypada wzdłuż wiązara zrób tak jak mówisz, ja robiłem tak co 80 cm.
Odpowiedz
#5
jest wogóle jakaś zasada co lepsze tzn. gęściej profile główne od siebie czy np. lepiej gęściej wieszaki ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu