Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy, Dobromierz
#51
Ja foli i papy pod styropian nie dawałem.
Ja robiłem w takiej kolejności
-> elektryka a po niej tynki
-> instalacja wody ( rury układałem na pierwszej warstwie styropianu (dałem 3x5cm)
-> ogrzewanie podłogowe i wylewki.
Obecnie mam zamontowaną PC, ale dom jeszcze nie ocieplony z zewnątrz i nie zamieszkały (dopiero skończyłem ocieplenie sufitu i kręcić płyty GK). W domu utrzymuję temp 12-15 stopni, zużycie energii ok 11 kWh dziennie.
Odpowiedz
#52
(31.12.2020, 14:51)Slk_Btw napisał(a): Ja foli i papy pod styropian nie dawałem.
Ja robiłem w takiej kolejności
-> elektryka a po niej tynki
-> instalacja wody ( rury układałem na pierwszej warstwie styropianu (dałem 3x5cm)
-> ogrzewanie podłogowe i wylewki.
Obecnie mam zamontowaną PC, ale dom jeszcze nie ocieplony z zewnątrz i nie zamieszkały (dopiero skończyłem ocieplenie sufitu i kręcić płyty GK). W domu utrzymuję temp 12-15 stopni, zużycie energii ok 11 kWh dziennie.

Czyli bezpośrednio na chudziaku masz styropian ? Jakiej mocy i firmy masz pompe ciepła ? jaki koszt pompy ciepła wraz z montażem ?
Odpowiedz
#53
Tak,styropian leży na chudziaku.
Nibe AMS 10-6 6kW. 28300 zł - pompa + montaż.
Odpowiedz
#54
(02.01.2021, 12:05)Slk_Btw napisał(a): Tak,styropian leży na chudziaku.
Nibe AMS 10-6 6kW. 28300 zł - pompa + montaż.

Co zdecydowało, że nie dałeś ani foli ani papy? czy nie boisz się, ze może podciągać wilgoć ?
Odpowiedz
#55
Przy tej grubości ocieplenia (15cm i więcej) punkt rosy może wychodzić w styropianie, jeśli będzie pod nim folia to skropliny nie będą miały drogi ucieczki.
U znajomego tak było. Rozłożył styropian na podłogach, a po kilku dniach musiał w jednym pokoju go zdjąć. Na foli były już krople wody.
Więc jeśli nie jest to teren wybitnie podmokły to jej dawanie mija się z celem.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu