Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy, Dobromierz
#11
1. Ściany nośne robiłem całkowicie sam, jedynie miałem kilka godzin szwagra na ustawienie pierwszych rogowych bloczków. Położenie papy, murowanie, obsadzenie nadproży + ukręcenie zbrojenia na wieniec zajęło mi 2 miesiące. Robota weekendami, po pracy + raz dwutygodniowy urlop. Murowałem pierwszy raz w życiu. Do wieńca miałem pomocników ze względu, że blaty nie robiłem z OSB ale z desek 32. Zaszalowanie wieńca, wrzucenie gotowego zbrojenia, powiązanie, montaż szpilek do murłaty to było łącznie chyba koło 3 dni. U mnie działówek nie ma jeszcze a mam wiązary i wstępne krycie - deskowanie i papa.
2. U mnie Sawe Niechobrz 3 miesiące ale na fejsie jakaś dziewczyna pisała ostatnio, że jakaś firma montowała im wiązary 4 dni po zamówieniu.
3. Ja przesunąłem trochę okno w stronę kuchni. Dopiero podczas murowania się kapnąłem o tym fakcie co piszesz.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#12
jestem w trakcie zamawiania wiązarów. Dostałem wycenę na wiązary wykonane z klasy drewna C24, w projekcie jest C30. Będzie ok?
Odpowiedz
#13
Nie - jeśli masz projekt na dach (wiązary) i stoi tam C30 to ma być C30
Jeśli niższa klasa to trzeba zmienić projekt - tj. wymiary przekrojów / rozstaw elementów ulegnie zmianie.
Odpowiedz
#14
pewnie 99 procent z nas ma c24
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#15
Zgadza się - ale wiesz jaki on ma przekrój i rozstaw?
Może u niego belki tworzące wiązar są np 3 cm niższe, albo rozstaw wiązarów 15 cm większy...
Odpowiedz


#16
No właśnie gdybiesz. W oryginalnym projekcie jest C30 a w projektach od wiazarowców jest c24
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#17
kazdy projekt wiazarow jest przeliczony na c24. Bo ta klasa w zupełnosci jest wystarczająca
Odpowiedz
#18
Umowa na wiązary już podpisana, drewno c24. Przeglądałem wiele ofert i we wszystkich było drewno c24.
Odpowiedz
#19
Pochwalisz się firmą i ceną ?
Odpowiedz
#20
(28.05.2020, 19:00)lukas0685 napisał(a): kazdy projekt wiazarow jest przeliczony na c24. Bo ta klasa w zupełnosci jest wystarczająca

Błąd logiczny

By C24 była "wystarczająca" projekt musi być PRZELICZONY
Tj zmodyfikowany pod słabsze drewno...


Jeśli wiązarowcy do oferty załączyli "zmodyfikowany" projekt gdzie jest to wszystko policzone pod C24 - to OK.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu