Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy, Dobromierz
#21
Mieszacie panowie, projekt zawiera tylko zarys konstrukcji dachu.
(taki do pozwolenia ech...)
Bez przeliczeń, szczegółów I faktycznie ktoś z boku napisał c30.
Ale również pod spodem odsyła do "szczegółowego projektu" który
wykona wykonawca,producent wiązarów i daje na zmiany pełną zgodę.
Odpowiedz
#22
Sierżant, wiązary brałem z firmy wiązar polska z Jaworzyny śląskiej. Czy ilość bloczków podana w kosztorysie przez Łukasza tj 650sztuk 24x24x59, jest prawidłowa?
Odpowiedz
#23
Zakupiłem 706 szt. Zostało ok 15.
Zapomniałem, że ja mam większe otwory na okna,dużego fixa i większy balkon.
Więc teoretycznie zużyłem mniej bloczków.
Kup bloczki z prawem zwrotu nadwyżki i po sprawie.

A many, ile za te wiązary?.
Odpowiedz
#24
Cześć kolego ,
Powiedz mi ile Ci wyszło styropianu na ściany fundamentowe.?
Odpowiedz
#25
Krynek , wyszło około 42/43 M2 styropianu
Odpowiedz


#26
Cześć, kanalizacja już położona i wylany chudziak, niestety przez moje zaniedbanie,brak możliwości i zupę jaką przywieźli powstały rysy skurczowe. Zaniedbanie polega nie podawaniu betonu :/ tam gdzie beton był rzadki i z innej gruchy powstały zarysowania. jeśli chodzi o piasek zasypowy to na pewno jest dobrze zagęszczony warstwy co 20cm ubijane skoczkiem i płytą na 2 razy. Poniżej zdjęcie z zalewania i spiekanego chudziaka. Z tego co czytam to raczej nie ma się czym martwić. Kierownik budowy mówi żeby zalać to mleczkiem zapeawowym i to olać, bo jeśli mam dobrze zagęszczony piasek to nic się nie stanie

Teraz również zastanawiam się co dać pod styropian. poniżej możliwe opcje, tylko która lepsza
1. Wg. projektu 2x folia pe 0.3
2. papa termozgrzewalna
3. papa termozgrzewalna+folia
4. dysperbit +papa
Dużo się na ten temat naczytałem i ile ludzi tyle opini


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
#27
Konkretne te "rysy skurczowe"...
Odpowiedz
#28
pęknięcia tak jak mówisz konkretne, zdjęcia robione w miejscu, gdzie lany był beton w postaci bardzo rzadkiej zupy, rozprowadzało się fajnie, ale odbiegało od dobrego betonu. Takie niestety są skutki braku pięlegnacji betonu, dobrze że to chudziak a nie strop, bo wtedy to bym to pewnie skuł Big Grin Szczeliny zalałem takim mleczkiem zrobionym z cementu, już nie drażni tak bardzo oka. Zły jestem na siebie okropnie, bo jakimś stopniu można było tego uniknąć
Odpowiedz
#29
Jak faktycznie masz dobrze ubity piach, to chrzanić.
Estetycznie źle, ale przykryjesz folią, styropianem i zapomnisz.
Jeśli natomiast są tam pustki to różowo to nie wygląda.
Sam wiesz jak zagęszczałeś.
Odpowiedz
#30
Cześć kolego. Ja planuje poziom "zero" w kwietniu za rok. Mógłbyś powiedzieć ile $$ mniej wiecej Cię to wyniosło ? ja liczę że 30 tys zł starczy z 50-60 % własnej roboty ale nie ukrywam że bardzo ucieszyłbym się gdybym urwał z tej sumy z 5 tys zł
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu