Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okolice Rzeszowa
#1
Witam
Na projekt trafiłem już jakiś czas temu, zaraz na początku filmików Łukasza na Youtube. W 2016r. kupiliśmy działkę, w roku 2018 nabyliśmy projekt i załatwione zostały wszelkie dokumenty, a w końcu w wakacje 2019 zaczęliśmy budowę. W sierpniu został zrobiony fundament, zasyp i kanaliza. W marcu tego roku został wylany chudziak, aktualnie czekamy na montaż dachu. Postępy w pracach będę opisywał w poszczególnych wątkach

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to zrezygnowaliśmy z drzwi w kotłowni, jest dodatkowa ściana nośna, strop zelbetonowy, tradycyjna więźba dachowa, wnęka w dużej sypialni na garderobę, drzwi tarasowe poszerzone na 2,5m. Kilka zdjęć z tamtego roku poniżej.

ściany + strop


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
#2
więźba


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#3
SSO.
Na ten moment mamy stan surowy otwarty. Jest też zrobiony przyłącz wody i kanalizacji, mamy też swój prąd. W przyszłym tygodniu elektryk zaczyna robić instalację elektryczną i zamówione mamy również okna, które powinny być pod koniec miesiąca.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#4
Okna są jednak wcześniej niż się spodziewaliśmy. Wybór padł na okna VEKA kolor winchester.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#5
To jest tzw. "Blacha na rąbek stojący"?
Jak często w górach się widuje?

Podoba mi się Smile
Jaki był jej koszt materiał/montaż?

Okna w kolorze winchester też mi się podobają.
Mój drugi typ na liście ulubionych Wink
Odpowiedz


#6
(23.05.2020, 14:39)Michał G. napisał(a): To jest tzw. "Blacha na rąbek stojący"?
Jak często w górach się widuje?

Podoba mi się Smile
Jaki był jej koszt materiał/montaż?

Okna w kolorze winchester też mi się podobają.
Mój drugi typ na liście ulubionych Wink

Tak dokładnie, jest to rąbek stojący z pruszyńskiego, model nano, kolor grafit. Koszt materiału to 20,5 tys, co do mantażu to cenę mieliśmy mocno promocyjną z racji tego, że robił to mój wujek Wink
Odpowiedz
#7
Witam.
Jak planujesz ocieplić strop? Będziesz robił wylewkę na strychu?
Odpowiedz
#8
(25.05.2020, 11:04)kielsis napisał(a): Witam.
Jak planujesz ocieplić strop? Będziesz robił wylewkę na strychu?

Planuję dać styropian 15cm i na to cienka wylewka
Odpowiedz
#9
Budujesz sam czy masz ekipe? Też jestem z okolic Rzeszowa i zastanawiam się nad zakupem projektu.
Odpowiedz
#10
(30.05.2020, 14:59)grzesiekt napisał(a): Budujesz sam czy masz ekipe? Też jestem z okolic Rzeszowa i zastanawiam się nad zakupem projektu.

Jak do tej pory większość prac wykonywał mój wujek, który jest budowlańcem. Ja oczywiście brałem we wszystkim czynny udział

Stan na dziś: 
Pozdejmowaliśmy naklejki na oknach żeby poźniej nie było niespodzianek. Elektryk zakończył instalację elektryczną, mamy już prąd w domu. Woda i kanalizacja również już są podłączone, został jedynie gaz ale to pewnie w przyszłym roku. Budowa ogarnięta w środku i czekamy na ekipę tynkarzy, mają być pod koniec sierpnia. Wybór padł na tynki tradycyjne, wg mnie są one zdrowsze zarówno dla domowników jak i całego budynku no i stosowane od lat ale oczywiście to tylko moje zdanie (ogólnie jeśli chodzi o budowlankę to raczej jestem tradycjonalistą co chyba widać na naszej budowie ;D) Jesienią jest planowana elewacja, no i zobaczymy jak będzie z hydraulikiem ale ogólnie do końca roku bardzo byśmy chcieli mieć już stan deweloperski. Wszystko wyjdzie z czasem jak zawsze


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu