Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kosztorys 2020 lubelskie
#1
Witam Wszystkich budowniczych!

Postanowiłem zamieścić świeży kosztorys z br. , o tyle ciekawy, że budynek powiększony o 70 cm tj. posiada wymiary 10x13 m. Budowa koło Lublina , wszystkie materiały ze składów z Lublina, buduję drugi dom także co nieco kontakty , jakieś tam rabaty mam, choć ja już taniej nie byłem w stanie nic załatwić , proszę nie mylić z tym, że nie dało się zaoszczędzić na materiałach bo na pewno się dało np. dać zwykły styropian zamiast styroduru, lub zastosować dysperbit zamiast masy dwuskładnikowej przeciwwilgociowej itp, ale do rzeczy:

KOSZTY PRZED WJAZDEM KOPARKI
  1. zakup projektu (promocja) 1549
  2. adaptacje (kanaliza,gaz,elektryka) 3936
  3. mapa do celów projektowych 500
  4. wyłączenie z prod. Rolnej 300
  5. PGE opłata za przyłączenie (skrzynka była na działce) 952
  6. Elektryk przyłącze 1650
  7. kierownik budowy 1500
  8. garaż blaszany (2x3 m) 900
  9. ogrodzenie działki panelowe (3 strony działki , robione samodzielnie) 3500
suma= 14787
FUNDAMENTY:
  1. geodeta wytyczenie 600
  2. stal (na cały dom )2419
  3. deski 200
  4. koparka 600
  5. kostka pod zbrojenie 70
  6. beton b20 14 m3 / 300zł m3 = 4200
  7. piach do murowania 10 ton =350
  8. bloczek b20 720 sztuk = 2376 / 3,3 zł sztuka
  9.  plastyfikator, dysperbit , papa,cement, palety = 1341
  10.  pianokleje i piana 251
  11. izolacja PCI przeciwwilgociowa dwuskładnikowa =956
  12. piach zasypowy (chyba 9 samochodów) , ziemia , koparka = 4500
  13. styrodur  10cm = 1669
  14. beton na chudziaka b20 16 m3 = 4723
  15. robocizna = 5500
  16. kanalizacja hydraulik + materiały= 1800
  17. odgrom elektryk = 1200
suma= 32453
ŚCIANY NOŚNE/DZIAŁOWE + WIENIEC
  1. ściany nośne SOLBET 500 gładki 672 szt po 9,50 /szt= 6384
  2. działowe SOLBET gładki 960 szt. po 5zł = 4800
  3. kleje , cement , nadproża, papa , = 1852 
  4. beton na wieniec 6m3 b25 = 1845
  5. deski  = 620
  6. inne pierdoły = 300
  7. kotwy do murłaty = 300
  8. kominy LEIER 6m fi 200 + podwójna wentylacja 5m = 2234
  9. obróbki kominów (wełna, kleje , siatka = 349
  10. cement + inne 92
  11. robocizna murarze = 10500
suma = 29276
DACH
  1. wiązary z transportem i montażem= 21500
  2. łaty, kontrłaty, deski okapowe = 2450
  3. rynny metalowe komplet = 2710
  4. dachówka CREATON cantus antracyt = 8864
  5. gąsiory + wszystko pozostałe do dachu = 8556
  6. robocizna dekarze  = 12000
suma = 56 000
OKNA
komplet okien z ciepłym montażem na taśmy z ciepłymi parapetami = 24 000
zaznaczam że w tym sam HS 3m = 11500, także na samych oknach można urwać 10000 co najmniej, tym bardziej, że mam w sypialni tarasowe/balkonowe 180 cm = około 4000

Także jak widać stan surowy zamknięty (brak drzwi zewnętrznych) kosztował mnie = 156 516 zł 

czy to dużo czy to mało pewnie tyle, ile osób to przeczyta, tyle opinii, fakty są takie, że jakby się człowiek postarał, miał kogoś do pomocy i sam wybudował z dachem to w kieszeni zostaje za robociznę 28000, dodatkowo zamiast dachówki coś innego, można zmniejszyć okna itp, wszystko się zgadza.
Ale macie pokazany autentyczny koszt zlecenia budowy , oczywiście dużo poświęconego czasu na logistykę aby wszystko zadziałało i mamy to! . Początek budowy w połowie lutego 2020 i od wczoraj jest kompletny dach, okna zamówione czekam na montaż.

Postanowiłem zamieścić ten kosztorys z uwagi na moje częste niedowierzanie jakiego doświadczałem czytając niektóre kosztorysy, fakt nie śledzę cen materiałów rok do roku, z miesiąca na miesiąc, ale może dla kogoś kto teraz startuje okaże się on pomocny, przede wszystkim pozwoli oszacować faktyczne koszty.
Odpowiedz
#2
Fajnie opisane Wink
Osobiście też planuję poszerzyć budynek o 0,7-1m. Mógłbys załączyć zdjęcie z rozplanowania pomieszczeń ?
Odpowiedz
#3
Mega super!! Moje pytanie zlecales całość robót czy coś samemu też robiłeś?? Ja mam zamiar robić powiększenie na 111m2 wymiary będą ściany 11.20 na 12.30. Tyle że my chcemy ruszyć na od jesieni lub na wiosnę 2021. Na pewno będę obserwować temat i dawaj jakieś foty Smile
Odpowiedz
#4
To pewnie teraz drugie tyle i będzie stan z meblami.
Odpowiedz
#5
(12.05.2020, 12:14)Dariusz Pe napisał(a): Fajnie opisane Wink
Osobiście też planuję poszerzyć budynek o 0,7-1m. Mógłbys załączyć zdjęcie z rozplanowania pomieszczeń ?
proszę bardzo Smile  mój autorski projekt nad którym dość długo myślałem, generalnie priorytetem było dla mnie, aby wchodziło się do domu w części salonowej, a część sypialniana jest w drugiej części. Powiększyłem okno w sypialni no i salon podobnie jak u Łukasza, kuchnia w realu jest mega duża Big Grin , a to też był cel. Ogólnie po kilku miesiącach (oczywiście nie ciągłej pracy ) siedzenia przed kompem i tworzeniu różnych opcji w realu ten rozkład na prawdę mi się podoba, i moim zdaniem całe 112 m2 wykorzystane do maksimum.

(13.05.2020, 00:29)DABROWSKIM napisał(a): Mega super!! Moje pytanie zlecales całość robót czy coś samemu też robiłeś?? Ja mam zamiar robić powiększenie na 111m2 wymiary będą ściany 11.20 na 12.30. Tyle że my chcemy ruszyć na od jesieni lub na wiosnę 2021. Na pewno będę obserwować temat i dawaj jakieś foty Smile

Zleciłem robotę murarzom 16000 do wieńca, dekarz 180 m2 , 12 000 przykrycie obróbki itp (mega dobry fachowiec), elektryk przyłącze, odgrom + kable ogród , brama powypuszczane 2800, przyłącze wody 2400 i to tyle. Generalnie robiłem sporo rzeczy sam, tzn. np. zbrojenie pod ścianki działowe, jakieś tam przepusty na kable itp i masę innych rzeczy jak to przy budowie  Wink ogólnie koszt murarzy do wieńca z ofert jakie miałem to zdarzały się i nawet 40 000 za robotę, ale tak koło 30 000 to standard, także ja zapłaciłem stosunkowo mało , a robota nieźle wykonana , jak okna mierzyli to stwierdzili że wieńce równo, a rzadko to się zdarza. Mam dość ambitne plany na prace które będę dalej wykonywał samodzielnie , ale zobaczymy jak to wyjdzie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


#6
Szkoda, że nie ma wymiarów pomieszczeń Sad
Obecnie sam szukam idealnego rozwiązania dla siebie i szukam różnych opcji Smile Jakbys miał rysunek z wymiarami bylo by super Smile
Czym planujesz ogrzewać dom ?
Odpowiedz
#7
Mam pytanie, jakiej firmy stosował Pan izolację PCI przeciwwilgociową dwuskładnikową? Stosował ją Pan na całości?
Odpowiedz
#8
(13.05.2020, 12:07)Dariusz Pe napisał(a): Szkoda, że nie ma wymiarów pomieszczeń Sad
Obecnie sam szukam idealnego rozwiązania dla siebie i szukam różnych opcji Smile Jakbys miał rysunek z wymiarami bylo by super Smile
Czym planujesz ogrzewać dom ?
bardzo proszę z wymiarami, będę robił ogrzewanie gazowe, podłogówka na całości + 2 drabinki w łazienkach, instalacja na jednej temperaturze, uproszczona do maksimum, kocioł kondensacyjny Viessmann lub Vaillant, tylko te 2 firmy biorę pod uwagę. Dodatkowo (miało nie być) ale robię kominek , tylko powietrzny.

(13.05.2020, 12:14)Agucha33 napisał(a): Mam pytanie, jakiej firmy stosował Pan izolację PCI przeciwwilgociową dwuskładnikową?  Stosował ją Pan na całości?
https://www.pci-polska.pl/produkty/pci-p...26543e6337

PCI Pecimor 2k (BASF) - dwuskładnikowa , nakłada się pacą
PCI Pecimor f (basf) - może służyć jako grunt pod ww. pecimor 2k lub jako izolacja choć bez rozcieńczania wyjdzie drogo, także lepiej już zastosować dwuskładnik.

Generalnie było zrobione tak... kupiłem kilka wiader dysperbitu, które defacto zaraz zwróciłem  Wink  murarze jak i kierownik budowy odradzali mi malowanie dysperbitem, ponieważ to jest nic nie warty produkt, byle deszcz potrafi go spłukać nawet jak wyschnie na ścianie fundamentowej także ogólnie to lipa. 

W pierwszej kolejności na zewnątrz pomalowali gruntem tj. pecimor f rozcieńczony z wodą 1 do 2 lub 1 do 3 nie pamiętam już dokładnie , on szybko schnie, gdzieś po godzinie (była ładna pogoda) zaciągnęli na to pecimor 2k, generalnie efekt jest taki że macie po tym produkcie jakby grubą warstwę gumy na ścianie od zewnątrz, nie ma w ogóle co porównywać do dysperbitu. Następnie środek pomalowany na 2 razy rozcieńczonym pecimor f 1do 2 z wodą i koniec. Widziałem u sąsiada efekt pomalowania 3 krotnego dysperbitem, a później u mnie 2krotnego rozcieńczonym pecimor f i różnica jest kolosalna, nie wspomnę o dwuskładniku (jedna warstwa). Koszt wiadomo wyższy , ale śpimy spokojnie, pamiętajcie do tego już później nikt nie chce wracać Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Rozumiem, że kotłownia z lewej strony wiatrołapu. Miałem podobną koncepcję i jak słusznie @Sierzant zauważył tutaj pozwolę sobie zacytować

"-gaz, brak możliwości wyprowadzenia komina przez ścianę(estetyka), sporo wystający
ponad dach komin z frontu budynku(znów estetyka+ koszt komina)"

Jakie planujesz rozwiązanie ?
Odpowiedz
#10
(13.05.2020, 13:34)Dariusz Pe napisał(a): Rozumiem, że kotłownia z lewej strony wiatrołapu. Miałem podobną koncepcję i jak słusznie @Sierzant zauważył tutaj pozwolę sobie zacytować

"-gaz, brak możliwości wyprowadzenia komina przez ścianę(estetyka), sporo wystający
ponad dach komin z frontu budynku(znów estetyka+ koszt komina)"

Jakie planujesz rozwiązanie ?

Fakt jest taki , że moim głównym problemem z jakim się borykałem była sytuacja z dwoma kominami na frontowej połaci. Miałem co do tego rozwiązania wątpliwości jak to będzie wyglądało, ale wyszło nadspodziewanie dobrze. Rozwiązanie już jest wdrożone, tzn. w kotłowni jest komin (podwójna wentylacja) zaizolowany wełną 10 oraz  obrobiony blachą. Komin wystaje ponad połać około metra, może mniej także tak. W kanał 1 pójdzie komin z kwasówki i tyle, dachy mają kominy, także to nic strasznego jak się teraz okazało dla mnie jest w porządku. 
Kwestia estetyki to temat rzeka...nie chciałem kominka " wyciągać" w głąb salonu, także tak trzeba było zrobić, dodatkowo dla mnie najlepsza opcja kotłowni gazowej przy wiatrołapie, tam będzie pralka, umywalka żeby np. łapy umyć po grzebaniu przy aucie itp.
Kwestie użytkowe są ważniejsze, także taka moja opinia.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu